niedziela, 4 września 2022

Okolice Cieplic Śl. Zdrój

 Spacer po opłotkach Cieplic połączony z odwiedzinami na Kiermaszu miodem płynącym. Wysiadam z koleżankami na końcowym przystanku linii "6". Będziemy spacerować pięknymi alejami dębowo- lipowymi. Pozostałości czasów świetności Uzdrowiska za czasów wszelakich królów. Na horyzoncie piękny widok góry Chojnik z ruinami zamku. Gdzieś dalej i wyżej majaczą szczyty Karkonoszy z Przekaźnikiem nad Śnieżnymi Kotłami. A jeszcze dalej już w górach Izerskich widać było "Wysoki Kamień" ze schroniskiem i wieżą. Dochodzimy w między czasie do "stawów hodowlanych - Graniczne" Chwilę zostajemy chłonąc spokój i widoki. Wracamy przez oba parki - Norweki i Zdrojowy do centrum Cieplic. A tam impreza na całego. Odbywa się smakowity Kiermasz - Święto miodu, pszczół i pszczelarzy. A obok na scenie prezentowały się zespoły z wesołymi piosenkami, umilając wszystkim czas. A na stoiskach słoiczki z wszelakim rodzajem miodu, a także wyroby kosmetyczno-spożywcze. A także wszelkiego rodzaju akcesoriami potrzebnymi pszczelarzom. I ja przy okazji zaopatrzyłam się w miód. I na tym zakończyłyśmy nasz spacer.
13 komentarzy:

 1. Cieplice uraczyły Was miodem i śpiewem. Ciekawa wycieczka i korzyść, przysmak do polizania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak takie kiermasze lubię, a miód piję z wodą od lat.

   Usuń
 2. I'm happy with your pictures because they are so beautiful.
  ចាក់បាល់

  OdpowiedzUsuń
 3. korzystasz z każdej chwili...i fajnie i masz gdzie się włóczyć i także towarzystwo. ladne, tchnące optymizmem zdjęcia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Tak, lubię spacerować. A że robię to często - mnie ucieka już czas i nie warto przesiedzieć go w domu.

   Usuń
 4. Olu, mieszkasz w pięknym miejscu (jak chyba wiesz, bardzo lubię Dolny Śląsk i dość często tam bywam) i wykorzystujesz ten fakt robiąc ciekawe zdjęcia. Z miodowych dobrodziejstw też chętnie korzystam. Serdeczności dla Ciebie :)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję Lusi. Dolny Śląsk ma dużo fajnych miejsc do zaoferowania. To dobrze, szczególnie, że ja już nie mam takich możliwości jeździć gdzieś dalej.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie cudne trakty do wędrowania, aleje nad stawami, no i wszechobecny widok na Karkonosze. Słabo u mnie w tym roku z wędrowaniem, czas zajmują obowiązki w obejściu, a i sił coraz mniej.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. I ja chociaż lubię chodzić coraz częściej skracam trasy, sił brak.

   Usuń
 7. Ładna ta Wasza wycieczka, a zdjęcia niosą klimat późnego lata - aż chciałoby się tam być, choćby przez chwilę :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zawsze z ogromną przyjemnością oglądam Twoje zdjęcia. A że moja kuzynka z mężem mają pasiekę i pomagałam im kiedyś w wyrobie miodu tym bardziej mi się podoba taka impreza. Pozdrawiam miodnie

  OdpowiedzUsuń