piątek, 10 września 2021

Plener fotograficzny.

Kilka dni temu byłam na trzydniowym plenerze fotograficznym, baza była w Radomierzu. Nawiasem pisząc bardzo fajna miejscówka. Pierwszego dnia wybraliśmy się do pobliskich Janowic Wielkich. Janowice W. miejscowość na pograniczu Rudawskiego Parku Krajobrazowego. My zostajemy, penetrujemy okolice Janowic. Ja wybrałam się wzdłuż rzeki Bóbr. Na pierwszym planie mamy ciekawy zabytkowy kamienny most, jak widać czas na remont, jezdnia ograniczona. Oby zachowali jego konstrukcję. Po drugiej stronie widać zabudowania dworskie. W XVI w. rozbudowane przez rodzinę Schaffgotschów. Dawne zabudowania skupione zostały wokół urokliwego dziedzińca. Niestety obecnie nie można wejść nawet na dziedziniec. W dworze znajduje się  Dom Pomocy Społecznej. Idę dalej mijając różną  zabudowę, pola i łąki. Kolejną ciekawostką architektoniczną jest stary kamienny wiadukt, przerzucony przez Bóbr. Wygląda imponująco. To był krótki popołudniowy wypad. Dalszy ciąg pleneru w kolejnych postach. 
 

14 komentarzy:

 1. Olu, zazdroszczę Ci że mieszkasz w takim pięknym miejscu! Ja staram się odwiedzać Dolny Śląsk, kiedy tylko jest to możliwe, bo jest tam ogromna ilość miejsc wartych odwiedzenia i sfotografowania. Piękny ten most. Pozdrawiam serdecznie :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Tak to prawda Dolny Śląsk jest pięknym zakątkiem kraju. Jestem przekonana, że każda z Nas ma swój "wielki piękny świat" w najbliższym otoczeniu.

   Usuń
 2. Te ujęcia z wodą i akweduktem są wręcz magiczne. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękne zdjęcia, ale też miejsce jest pełne uroku. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie. tak w każdym niemal zakątku można znaleźć pewien urok.

   Usuń
 4. Bardzo ładne ujęcia, podoba mi się ten konar, jest taki tajemniczy jakby oczy przyrody patrzyły się na człowieka.
  Pozdrawiam. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamy to szczęście Oleńko mieszkać na Donym Śląsku :)
  Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie wybrałaby się na taki plener. Widzę, że Janowice warte są też odwiedzenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, zawsze znalazłoby się jeszcze trochę ciekawostek.

   Usuń
 7. Pamiętam, jak pierwszy raz jechaliśmy na Dolny Śląsk, w każdej wsi jakaś malownicza ruina, pałac, ciekawy kościół czy choćby zabudowania gospodarcze; masz Olu tyle ciekawostek wokół; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak jest tutaj dużo ciekawostek, szkoda, że przed laty tak bezmyślnie były traktowane.

   Usuń