sobota, 1 czerwca 2019

33. Miejski spacer

Tak złożyło się dzisiejszej soboty, że zostałam na miejscu. Nie znaczy to, że nie wybrałyśmy się na mały spacer. Od niedawna mamy fajną ścieżkę rowerowo - spacerową łączącą moje osiedle z centrum miasta, prowadzącą wzdłuż rzeki Bóbr. Fajnie idzie się, chociaż mimo obietnic, że będzie dostęp do rzeki, mocno zarośnięte są brzegi, prawie nie widać wody. Przechodzimy pod kilkoma mostami, które ostatnio lubię fotografować. Dzisiaj przygrzewa nam mocno słońce czyżby zapowiedź gorącego lata. Dochodzimy wreszcie do różowego mostku, który łączy naszą ścieżkę ze znaną już wszystkim ścieżką do schroniska "Perła Zachodu". My dzisiaj kończymy w tym miejscu. Mimo, że nie do końca była to planowana trasa, ale i tak dała nam przyjemność obcowania z wiosenną przyrodą. Pozdrawiam zaglądających i dziękuję za pozostawienie kilku słów komentarza.

11 komentarzy:

 1. Fajna wycieczka pełna miejsc pełnych uroku. Trzepoczącego się kaczora prawie słychać jak kwacze, ma się wrażenie, że zaraz poruszy się na zdjęciu ;)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niech nie wycinają krzaków, zarośli, zwierzyna musi mieć jakąś ostoję, kryjówkę przed ludźmi i miejsce do założenia gniazd; jaka czysta woda w Bobrze, u nas po ostatnich deszczach wody muliste jak nie przymierzając w Gangesie:-) śliczny kaczor, jakie kolorki na skrzydłach i ogonie, ale w końcu musi czymś skusić kaczkę:-) pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To miało być kilka wydzielonych miejsc, tak żeby można było spojrzeć na rzekę. Reszta jak najbardziej niech będzie naturalne.

   Usuń
 3. Mieszkasz tak pieknie, że chciałoby sie juz pakowac walizki i przenosic w twoje okolice 😊 Bóbr jest piekna rzeką, bardzo ja lubię.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie tak, jest tutaj pięknie. Jednak myślę, że i w Twoich stronach można znaleźć coś ciekawego.

   Usuń
 4. Kwitnienie róż oznacza nadejście lata. No i temperatury na to wskazują.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ile kolorów, ile kwiatów! Pięknie na zewnątrz to trzeba korzystać ;) Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń