niedziela, 9 czerwca 2019

36. Marciszów - Ciechanowice.

Dzisiaj upalny dzień, jednak "ryzykujemy" i wędrujemy. Chciałam trochę zmienić nasze miejsca wędrowania. Wymyśliłam szlak prowadzący z Marciszowa do Ciechanowic. Obie miejscowości leżą w niedalekiej odległości od Jeleniej Góry. Z samego rana jedziemy pociągiem do Marciszowa. Podróż trwała dwadzieścia kilka minut klimatyzowanym pociągiem KD. Wysiadamy, ustalam gdzie zaczyna się szlak turystyczny i ruszamy. Koleżanki szukają cienia, no z tym będzie trudno, szlak prowadzi odkrytymi miejscami. Przyglądam się nielicznym budynkom, zaglądam do ogródków. Wreszcie mijamy ostatnie zabudowania Marciszowa i idziemy wąską dróżką wzdłuż rzeki Bóbr. Bardzo fajnie idzie się, mimo słoneczka, mnie osobiście nie przeszkadza, czapka, okulary są jest bezpiecznie. Na chwilę przerywamy wędrówkę, siadamy na kamykach nad brzegiem rzeki na przeciw super zadbanego gospodarstwa. 
Nawet tanecznym krokiem można hasać po łące.Idziemy dalej, szlak prowadzi nas do Ciechanowic wokół "dworskich błoni", my jednak skracamy sobie drogę i przez fajny niebieski mostek wchodzimy do wsi. W Ciechanowicach miałyśmy zobaczyć pałac i park wokół niego. Jednak nic nie wskazywało żeby można było wejść do parku, wszystko pozamykane - remont. w związku z tym udałyśmy się na wyremontowane perony przystanku kolejowego skąd odjechałyśmy zadowolone do domu. A do pałacu i parku pojedziemy kiedy indziej.
No nie takim dartem to nie jechałyśmy, mignął, śmignął i tyle było go widać. Pozdrawiam odwiedzających.

12 komentarzy:

 1. Ależ ogród nad brzegami Bobru, mam tylko nadzieję, że rzeka nie wylewa; medytująca żabka u bram gospodarstwa wręcz rozczulająca:-) jak masz Olu ładnie w okolicach Jeleniej; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiele okolicznych miejscowości jest ciekawych. Żałuję tylko, że mój pesel przykurzony i sił brakuję wszędzie tam zawędrować. Zdałby się jakiś wehikuł z kierowca. jednak nie narzekam.

   Usuń
 2. Piękny spacer pełen słońca i moich ukochanych maków... Pozdrawiam słonecznie! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jakie ładne zdjęcia. Do pałacu w Ciechanowicach robiłam już 2 podejścia ale niestety bez efektu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Od nikogo nie mogłam dowiedzieć się czy można pospacerować po parku przypałacowym.

   Usuń
 4. Piękne są okolice Jeleniej Góry, od jakiegoś czasu myślimy o wycieczce w te rejony. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale tam jest pięknie, Polska ma wiele ciekawych miejsc do zwiedzania:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, nasz kraj jest bardzo piękny, trzeba tylko to zauważyć.

   Usuń