sobota, 16 stycznia 2021

W okolicach miasta.

 Korzystam z tej pięknej zimowej aury. Daleko nie musiałam wychodzić, żeby słyszeć skrzypienie śniegu pod butami. Wprawdzie mróz znikomy i słońca raczej nie było, chociaż próbowało gdzieś zza chmur wyjrzeć. Śnieg nie zawiódł, padał równo lub zacinał gdy wiatrem powiało. Jak zauważyłam wszystkie możliwe górki zajęte przez małolaty. A gdzie zawędrowałam? Nigdzie daleko. Ścieżką rowerową wzdłuż wylotowej szosy z Jeleniej Góry . Na moment skręciłam w drogę polną, jednak wpakowałam się w kopny śnieg, który wpadał w buty, średnia przyjemność, więc wycofałam się. Gdzieś po chwili znowu skręciłam ze ścieżki rowerowej w dróżkę prowadzącą do niewielkich lasków.  I tutaj zachwycałam się ciszą       i bielą, świerki jak młode panny w bieli (to cytat Danusi mojej niezawodnej koleżanki). Trochę pokręciłam się po tych leśnych zakamarkach i zadowolona wróciłam do domu. Nawet maseczka mi w niczym nie przeszkadzała. 
10 komentarzy:

 1. eh...piekna mamy w koncu zime. Tez chodze jak zaczarowana a dzieci szaleja na pierwszej lepszej gorce, wiele spacerowiczow, widac,ze wiele ludzi cieszy sie z takiej aury. Twoje zdjecia czarnobiale bo taki mamy teraz swiat ale jaki piekny! pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak dużo śniegu to u nas nie ma, ale też jest biało. Też spaceruję i zachwycam się. Smutno mi tylko że ptaków mało.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I tak trzymać, należy spacerować. U mnie w stołówce balkonowej trochę jest.

   Usuń
 3. Ho, ho, sporo nasypało i jeszcze dosypuje, a śnieg delikatny, puszek, bo i mróz jest; wczoraj wnuki przyjechały na Pogórze na sanki, ależ radości było z górki na pazurki; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak małolaty mają wreszcie frajdę. I ja miałam wczoraj frajdę.

   Usuń
 4. piękną mamy zimę tego roku :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Póki co jest pięknie i niech tak trochę pobędzie.

   Usuń
 5. Serce się raduje, gdy widzi sie nareszcie prawdziwa zimę i można z niej korzystać spacerując i podziwiając te cudne widoki.
  Pięknie w Twoich stronach, Oleńko!:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda Olu, zupełnie inaczej człowiek spogląda na okolice. Ja tak myślę, że cały nasz kraj jest piękny, a szczególnie natura nas otaczająca.

   Usuń