niedziela, 10 marca 2019

15. Łomnica

Po dłuższej przerwie znowu jestem na spacerze. Pogoda w zasadzie nie sprzyja spacerom od tygodnia wieje niemiłosiernie na przemian z deszczem.                             Zaczynamy wędrówkę w Grabarowie idziemy polnymi drogami, w pewnym momencie trafiamy na przeszkodę. W  poprzek drogi leży potężny konar, a właściwie czubek sosny, efekt wiatru. Mijamy Dąbrowice i dochodzimy do Łomnicy. Odbywa się tutaj pierwszy w tym roku Kiermasz przy pałacu Łomnica. Niestety pogoda nie pozwoliła na większy rozmach, kilka stoisk. Ciacho domowe było, ser kozi również i to mnie zadowoliło. Za kilka tygodni jest w planie kolejny kiermasz już przedświąteczny i zapewne będzie więcej ciekawych stoisk. Jeszcze tylko kawa w restauracji Stara Stajnia i powrót do domu już miejskim autobusem tym bardziej, że rozpadało się. Mimo szaro burej aury próbowałam znaleźć jakieś ciekawostki godne obiektywu fotograficznego. W przydomowych ogródkach widać pierwsze wiosenne kwiaty.
Dziękuje za odwiedziny i pozostawienie kilku słów komentarza.


8 komentarzy:

 1. U Was zawsze cieplej, w moim ogródku jeszcze nic nie ruszyło!

  OdpowiedzUsuń
 2. Podoba mi się trzecie zdjęcie, takie zróżnicowane kolorystycznie, mimo, że to tylko domy, góra i przestrzeń w oddali, ale jakby lekko oświetlało je słońce:-) patrząc na stragany kiermaszowe, zawsze przyswoję sobie jakiś pomysł, tu kanka na mleko z baziami, zaraz wykorzystam:-) wieje aż świszcze we framugach okien, aż strach, żeby drzewa wytrzymały; przetasowania w niebie różnych mas powietrza, to i wiatry muszą być:-) pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka ta Łomnica urokliwa. Zdjęcia jak zawsze piękne.

  OdpowiedzUsuń
 4. Teraz taka pogoda zmienna, że strach z domu wyjść. I wszyscy czekamy na zieleń, bo wszędzie jakoś tak szaro-buro. Ale Tobie mimo to udało sie zrobic parę fajnych zdjeć. Podoba mi sie to ze złamaną sosną.
  Pozdrawiam serdecznie, Olu!:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki Olu. Mimo, że słońce świeci jest zimno i wietrznie i nie widać póki co końca tej pogody.

   Usuń