czwartek, 22 lipca 2021

Wokół pałacu.

Wyjątkowo spokojny dzień. Akurat dobry aby wyruszyć na jakiś ciekawy spacer. Wybrałam się do Staniszowa, miejscowość w pobliżu Jeleniej Góry. Nie byłam tutaj chyba z dwa lata, jak ten czas leci. Podjeżdżam miejskim autobusem. W powszedni dzień nie ma zbyt dużo ludzi. Chciałam pospacerować po ciekawym parku otaczającym jeden z  Pałaców.  Pałac jest z drugiej połowy XVI w. kilkakrotnie potem był przebudowywany. Do dzisiaj zachowało się wiele detali. Obecnie w pałacu mieści się hotel, restauracja oraz centrum konferencyjne. W latach przed pandemią odbywały się tu liczne koncerty. W Staniszowie są dwa pałace - drugi znajduje się poniżej w Staniszowie Dolnym i zwany jest "Pałacem na wodzie". Być może w przyszłości pokażę i ten drugi. Jest jeszcze jeden ciekawy obiekt, lecz w niekończącym się remoncie. Wracajmy jednak do parku przy dużym Pałacu. Bardzo ładnie prezentuje się Pałac, część ścian jest pięknie porośnięta winobluszczem, który efektownie wygląda jesienią jak jest przebarwiony. Jest sporo kwiatów, trawniki równo przystrzyżone. Rośną tutaj liczne okazałe drzewa. Z przyjemnością spacerowałam alejkami. Kiedy ktoś zmęczy się może przysiąść na ławeczkach, które są w urokliwych miejscach poustawiane. Zobaczcie sami, zapraszam na spacer.


Na tym tarasie można było wypić smaczną kawę.Po tym spacerze podjechałam część drogi powrotnej, a potem do Cieplic przeszłam ścieżką spacerowo-rowerową. Ten spacer pokażę już w  następnym wpisie. Pozdrawiam miłego oglądania.


 

10 komentarzy:

 1. Fantastyczna relacja. Potrafisz Oleńko wydobyć różne rodzaje piękna.

  OdpowiedzUsuń
 2. W pięknym otoczeniu znajduje się ten pałac, zachwyciła mnie przyroda i mury porośnięte winobluszczem, dziękuję za piękny spacer.
  Pozdrawiam.:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak ten pałac ma swój urok. A przyroda otaczająca jeszcze bardziej, nawet zdjęcia tego nie oddają.

   Usuń
 3. Piękny jest ten park, w takim otoczeniu pewnie dobrze się odpoczywa. Mieszkasz w ciekawym miejscu, w którym jest dostatek tego rodzaju obiektów. Wszak cała Dolina Jeleniogórska zwana jest doliną pałaców i ogrodów. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda, jest tutaj dużo podobnych obiektów. Żal, że nie wszystkie mają się tak dobrze jak ten. Wiele perełek niestety niszczeje w szybkim tempie.

   Usuń
 4. Witaj środkiem lata Olu
  Lubię spacery w takim otoczeniu. Piękny ten Dolny Śląsk
  A Twoja zdolność pokazywania szczegółów zasługuje na nieustanne pochwały.
  Pozdrawiam nadzieją na spokojną drugą letnią połówkę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj! Dziękuję. Tak Dolny Śląsk potrafi zachwycić. Jednak jestem pewna, że w każdym zakątku kraju można znaleźć ciekawe perełki. Oby lato było łaskawe dla nas.

   Usuń
 5. Bardzo ładny teren, nie sądziłam, że jest ogólnodostępny. Trzeba nadrobić :-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak na razie nikt nie zabrania spacerowania po parku. Na pięknym tarasie można wypić kawę...

   Usuń