sobota, 21 października 2017

61. Staniszów

Sobota, to mój zwykły dzień wędrówek. Nie inaczej było dzisiaj. Spotkałyśmy się w kilka równie chętnych do wędrowania koleżanek i pojechałyśmy do Staniszowa. Wysiadamy przy górnym pałacu. Spacerujemy po otaczającym go parku, każda z nas próbuje znaleźć ciekawe kadry godne obiektywu. Jest uroczo w każdym miejscu. Szczególnie pięknie wygląda sam pałac i jego najbliższe otoczenie. O pałacu nie będę rozpisywać się, można poczytać na stronach internetu Tutaj Ja chciałam pokazać to co mnie zauroczyło w tą jesienną jeszcze pełną kolorów sobotę.
















 

Kiedy już nacieszyłyśmy oczy tymi widokami, poszłyśmy dalej idąc przez miejscowość co chwilę zachwycałyśmy się piękną przyrodą. I tak dotarłyśmy do kolejnego pałacu - Na wodzie. Tutaj można znaleźć szczegóły. Pałac przechodzi dużą metamorfozę, staje się ciekawym Ośrodkiem hotelowo-rekreacyjnym. Robię kilka fotografii i decydujemy się opuścić to miejsce. Idziemy na kawę, zasłużyłyśmy na odrobinę kulinarnej przyjemności. Wprawdzie mogłyśmy wypić w pałacu ale nęciło nas sprawdzić jak jest w pobliskim lokalu, niedawno otworzonym - "Staniszówka" .









 

"Staniszówka" w całej okazałości.

 
 






 

Fajnie siedziało się przy smacznej kawie i jeszcze smaczniejszej szarlotce. Jednak trzeba było wracać do domu. Opuszczamy jesienny Staniszów i polną drogą poszłyśmy do Jeleniej Góry na jeden z przystanków, z którego odjeżdżamy do domów. To była kolejna przesympatyczna wędrówka. Pogoda jednak zmienia się i nie wiem czy to nie ostatnia taka kolorowa wyprawa.







 Do następnego spotkania na szlakach turystycznych znanych i dopiero odkrywanych.




 

8 komentarzy:

 1. Pięknie pokazany jesienny Staniszów.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz dobre oko, robisz piękne fotografie, a jesień pomaga, jak może:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Mario. Tak jesień jest fotogeniczną panią. Tyle kolorów i kształtów.

   Usuń
 3. Przecudne są Twoje zdjęcia.
  Wybacz moją ciekawość. Jakim programem posługujesz się przy obróbce zdjęć?
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje. Najczęściej ustawienia w aparacie, jak i program PhotoScape.

   Usuń