sobota, 7 października 2017

55. Łomnica - Kiermasz jesienny

Zaryzykowałam i wybrałam się na kiermasz jesienny do pałacu w Łomnicy. A dlaczego zaryzykowałam, no oczywiście chodzi o pogodę. Wprawdzie mówi się, że nie ma złej pogody, trzeba się tylko odpowiednio ubrać. Przyznam się jednak nie lubię wychodzić z domu jak od progu leje. Na razie nic nie wskazuje, że będzie padać mimo zapowiedzi. Jest nas jak zwykle trzy - wytrwałe wędrowniczki. W okolicy lotniska wchodzimy do lasu. Idziemy leśną dróżką, która ma nas zaprowadzić do Łomnicy. Ja szukam kolorowej jesieni. Jest cicho, nie odczuwamy powiewów wiatru, a nawet nieśmiało prześwieca słońce pomiędzy gałęziami drzew. Jest dobrze, idziemy spacerowym krokiem, bo gdzież nam się spieszy, cieszymy się ładnym dniem.


 

No i wychodzimy z lasu, jeszcze idziemy wśród pustych już pól. Słońce coraz bardziej przyświeca, jest fajny dzień. Dochodzimy do zabudowań folwarcznych pałacu w Łomnicy, gdzie na dziedzińcu odbywa się kiermasz jesienny. Wśród rozstawionych licznych kramów kręci się mnóstwo turystów, chętnych do zrobienia zakupów. A jest w czym wybierać, królują miody, nalewki i inne przetwory. A także ciekawe rękodzieło artystyczne. Zaopatruję się w słoik miodu, a także kupuję kilka ozdobnych dyń, przydadzą się do jesiennego stroika. 

Po wypiciu jak zwykle smacznej kawy i zjedzeniu ciacha, oczywiście domowej roboty, przechodzimy jeszcze na terany otaczające pałac, o którym można poczytać na stronach internetowych Tutaj . Podziwiam pięknie wybarwione drzewa, zbieramy kasztany, które też przydadzą się do ozdoby. Jest pięknie i niech tak będzie jak najdłużej.

 

Jeszcze ostatnie spojrzenie na stoiska i wracamy do domu, tym razem już autobusem miejskim. To był udany dzień. Życzę równie miłego oglądania.

 
 
 

12 komentarzy:

 1. Żałuję, że nie wiedziałam o kiermaszu, lubię takie imprezy, zawsze coś ciekawego można znaleźć. A jesień piękna, żeby tylko tak nie wiało!

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo piękna, kolorowa opowieść o jesieni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Musiałam wpaść do Ciebie chociaż jestem trochę śpiąca i zmęczona.
  U Ciebie zawsze mogę zobaczyć cudowne zdjęcia i piękno niezwykłego zakątka naszego kraju.
  Zawsze jestem u Ciebie lecz nie zawsze zostawiam swój ślad.
  Przepraszam, muszę się poprawić.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest mi bardzo miło, że moje fotorelacje podobają się. Dziękuje bardzo za odwiedziny

   Usuń
 4. O, matko! jaki prześliczny las, jasny, z poduchami mchów, taka wędrówka to przyjemność, a do tego w przyjaznym towarzystwie; stragany jesienne na bogato, pora ku temu dobra, a jakie śliczności ludzkie ręce potrafią zrobić; dynie przeurocze, u mnie wyrosła tylko jedna, ale dobre i to; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak w takim lesie, to i deszcz nie straszny. Lubię te łomnickie kiermasze. Tyle fajnych rzeczy można zobaczyć, a i kupić.

   Usuń
 5. Jak tu kolorowo!!.. miło było popatrzeć na te wszystkie cuda..., pozdrawiam serdecznie!:)

  OdpowiedzUsuń