niedziela, 2 lipca 2017

41. Sosnówka - Staniszów - Jelenia Góra(Czarne)

Sobota, mam w planie kolejne wędrowanie. Umawiam się z koleżankami i wyruszamy. Najpierw wygodnie miejskim autobusem do Sosnówki Dolnej. Dalej to już będzie wędrowanie pieszo. Jednym z celów to ruiny zamku ks. Henryka na górce Grodna. Idziemy jak przystało  szlakiem turystycznym - żółtym. Pierwszy przystanek po kilkuset metrach w miejscu skąd rozpościera się wspaniały widok na zalew Sosnówka, góry i samą Sosnówkę. Jest bajecznie. 

Kiedy już nacieszyłam oczy ruszamy dalej. Wchodzimy do lasu, jest bardzo przyjemnie. W pewnym momencie opuszczamy żółty szlak i dalej idziemy nieoznakowaną drogą niezadługo, znowu spotykamy żółty szlak i jakby wracamy nim, a w rezultacie wchodzimy na wzgórze, na którym znajdują się wyżej wspomniane ruiny zamku. Spotykamy wesołą młodzież i osobę opiekującą się tym miejscem. za drobną opłatą możemy wejść na wieżę i podziwiać widoki. Ja niestety zostaję na dole skąd i tak jest piękny widok.
 

Chwilę zabawiłyśmy przy zamku. Idziemy dalej, kierujemy się do Staniszowa. Prowadzi nas znowu żółty szlak wśród łąk i pól.Wreszcie dochodzimy do Staniszowa. Mijamy pałac na wodzie, tym razem nie zatrzymujemy się tutaj. Na tradycyjną kawę na zakończenie wędrówki zachodzimy do nowo otwartej karczmy "Staniszówka". Wypijamy kawę zjadamy smaczny sernik. Czeka nas jeszcze trochę marszu. Kiedy wychodzimy z karczmy - łapie nas deszcz, nie szkodzi, jesteśmy na to przygotowane. Dochodzimy do przystanku na osiedlu Czarne i już autobusem wracamy do centrum.

 

Życzę miłego oglądania, a za pozostawienie paru słów komentarza będę bardzo wdzięczna.

12 komentarzy:

 1. Byłam tak zajęta Wnukiem przez cały tydzień, że nawet powędrować z Tobą nie miałam czasu, ale korzystam z poranka( zaraz idę na służbę:-)))i podziwiam Twoje piękne miejsca na ziemi. Miłego wędrowania Olu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Basiu, za wspólne "wędrowanie" i pozdrawiam

   Usuń
 2. Fascynujące miejsca, piękne, powędrowałabym z Wami chętnie; tyle różnych zabytków, malowniczych ruin, pałaców nad wodą ... Dolny jest bogaty w takie perełki; pięknie fotografujesz, każde ujęcie przemyślane, profesjonalne; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje serdecznie za tyle miłych słów. Kiedy mieszka się w takich pięknych stronach i można wędrować trzeba je podziwiać i cieszyć się tym.
   Jak Wiesz wędrowanie i fotografia to moja pasja

   Usuń
 3. Owocna ta wędrówka. Przepiękne zdjęcia, aż proszę, na co czekasz, ruszaj w drogę. Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne okolice :) i zameczek jak z bajki. Na wieży brakuje tylko uwięzionej królewny:D

  Pozdrowienia pozostawiam,
  BB

  OdpowiedzUsuń
 5. Olu jak zwykle piękne zdjęcia i znajome miejsca pokazałąś :)
  Ciekawi mnie gdzie jest to fioletowe od facelii pole???
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Danusiu. To poletko jest przy bocznej drodze między kościołem a pałacem na wodzie w Staniszowie.

   Usuń
 6. O... Do zamku ks. Henryka też muszę się wybrać!

  OdpowiedzUsuń