niedziela, 16 maja 2021

MAJOWE REMINISCENCJE

 Sobota, niedziela - już śmielej sobie poczyniam, a i pogoda była łaskawa. Wczoraj zrobiłam sobie spacer z koleżanką po zakamarkach miasta, po których już bardzo dawno nie myszkowałam. Początkowo przespacerowałyśmy się po małych uliczkach gdzie jest willowa zabudowa. Wiosną lubię zaglądać do ogródków. Mam możliwość fotografowania pięknych i licznych kwiatów. Chociaż muszę napisać, że sporo spotykam takich nijakich miejsc, zaniedbanych lub obsadzonych iglakami i obłożone betonem. Nie moja to sprawa, ja szukałam kwiatów. Jest to stara część miasta, gdzie można spotkać ciekawe architektoniczne wille, takie z rozmachem budowane, przez poprzednich właścicieli. Chwilę potem wchodzimy w leśne ścieżki niewielkiego wzgórza zwanego - Partyzantów. Obserwowałyśmy poczynania wiosny. Wiele drzew i krzewów ledwo wypuszcza liście, czy kwiaty. Jest duże opóźnienie w rozwoju w porównaniu choćby z innymi regionami kraju. Jednak natura nadgoni, jak zawsze. I tak kręcąc się po wzgórzu dochodzimy do pałacu Paulinum, który stoi na kolejnym wzgórzu. Byłyśmy ciekawe, czy tym razem już uda się nam wypić kawę. hura, ogródki działają i stolik czekał na nas. Byłyśmy bardzo szczęśliwe i nawet rachunek za tą przyjemność nie zraził nas, a był nie mały jak na kawę z porcją sernika ( 31,- od osoby). No ale w tle był pałac, a nie zwykła kawiarnia. Reszta historii opisana zdjęciami.Dzisiaj z kolei to znaczy w niedzielę, szwendałam się już sama po okolicach dobrze znanych, obrzeża osiedla. Jednak za każdym razem jest w przyrodzie inaczej. Zażółciło się rzepakami, jedne drzewa przekwitają, to jabłonie zaczynają kwitnąć.Przyjemny to był czas, nic nie goniło, słońce nie przypiekało, ptaki dawały niesamowite koncerty. Myślę, że i Wy przyjaciele też spędzacie miło czas. Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny.

22 komentarze:

 1. To są właśnie uroki wiosny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Och jakie cudne żółte pola, usłane dywanem kwitnącego rzepaku. Takiego widoku się nie zapomina. Na Twoich zdjęciach widać, że wiosna króluje dookoła.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyroda, natura która się rozwija jest piękna. Dzisiaj też po deszczu udaliśmy się na spacer pośród kolorowych kwiatów, kwitnących drzew. Maj jest piękny, chociaż nie jest ulubionym miesiącem roku.
  Serdeczności.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak maj jest najpiękniejszy. Wszystko jest takie świeże wesołe, wiele kolorów wkoło.

   Usuń
 4. Ale pięknie, i już rzepak kwitnie?! ucieka mi wiosna, wciąż siedze w domu, jeszcze długo potrwa, zanim będę mogła swobodnie spacerować, dobrze, że mogę sobie choc na zdjęciach pooglądac i popodziwiać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że mogłam sprawić przyjemność. Życzę szybkiego wyjścia na spacer.

   Usuń
 5. Pięknie się zrobiło. Kwitnący rzepak i drzewa okryte białym lub różowym kwieciem to wiosna w pełni. Maj to jednak najpiękniejszy miesiąc. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak maj to piękny czas, bardzo lubię ten miesiąc.

   Usuń
 6. Tegoroczny maj był długo wyczekiwany. Na Twoich zdjęciach widać, że się nie zawiedziemy kolorami, fakturami i zapachami.
  Pozdrawiam wiosennie.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Wiosna nadrabia zaległości, równowaga w przyrodzie musi być.

   Usuń
 7. Miałaś piękny dzień w towarzystwie przyrody i przyjaciółki. Nawet rachunek nie zepsuł Wam humoru. Zobacz jak bardzo potrafi ucieszyć coś tak przyziemnego jak kawa i sernik. Myślę, że jak już wszystko wróci do normy to zaczniemy w inny sposób patrzeć na wiele rzeczy i całkiem inaczej je postrzegać.
  Uwielbiam kwitnące pola rzepaku. W najbliższy weekend ruszę na ich poszukiwanie. Pięknego tygodnia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, drobne rzeczy cieszą, widać nie docenialiśmy zbytnio tego co mamy. Pola kwitnących rzepaków są takie radosne.

   Usuń
 8. Spacery teraz to prawdziwa przyjemność dla oczu. Teraz doszły zapachy bzów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, chociaż u nas bzy dopiero zaczynają rozkwitać, przyroda jest trochę spóźniona, ale nadrobi.

   Usuń
 9. Teraz ceny są trochę wariackie, też zrzedła mi mina, kiedy za trzy kawałeczki karpatki pani zażyczyła sobie 24 zeta, i to takie mizeroty brzegowe, bo ze środka nie chciała wydać, szef kazał po kolei. No cóż, klienta mieli tylko raz, po raz drugi nie dam się naciągnąć:-) kolory, zapachy, odcienie kolorów, światłocienie, wszystko można znaleźć majową wiosną, potem lato ujednolici te wspaniałe kontrasty; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, koniecznie chcą nadrobić straty. Czy jednak takim podejściem to im się uda - wątpię. No cóż jeszcze nie wszędzie klient jest istotny. Tak teraz barwy, kształty są wielorakie, wszystko takie radosne.

   Usuń
 10. Pięknie u Ciebie Olu :-) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń