niedziela, 28 lutego 2021

Łabędzi śpiew, albo taniec.

 Kolejny wiosenny dzień, czy to już tak będzie nie wiem. Nie zastanawiam się nad tym.Jak będzie tak będzie. Wreszcie przyjęłam zasadę zagospodarować dobrze każdy dzień kolejny. To też tak zrobiłam dzisiaj. Umówiłam się na dziewiątą..... no trochę później ze względu na Koleżankę. Tak po prawdzie nie miałam jakiegoś konkretnego planu gdzie pójdziemy. Wybrałyśmy najpierw park na Wzgórzu Kościuszki,już powoli  zaczynał się zaludniać, to było do przewidzenia przy takiej ładnej słonecznej pogodzie. My tylko przeszłyśmy główną alejką nie zagłębiając się. Przechodzimy przez szosę i jesteśmy w drugim parczku, a właściwie nad niewielkim stawkiem, gdzie chcę poobserwować łabędzie, zawsze jest ich tutaj dużo. Trafiłam akurat na czynności związane z toaletą poranną. Dochodzę do wniosku, że trzeba mieć cierpliwość żeby zrobić jakieś ciekawe zdjęcie. Długo postałyśmy, ale gdzie Nam śpieszyło się - nigdzie. Z kilku ujęć jestem zadowolona. Ważne, że kolejne 14000 kroków zrobione. A przed domem nieodzowne wierne nam wróbelki.


I tym sympatycznym akcentem zakończyłam dzisiejszy jakże miły spacer. Pozdrawiam serdecznie.

31 komentarzy:

 1. Jednak łabędzie to bardzo dostojne ptaki, elegancko wygięte szyje, wielkie skrzydła, a każde ujęcie nawet przy zwykłych czynnościach, jak choćby czyszczenie piór, bardzo malownicze:-) będzie im teraz lżej, bo znika lód ze zbiorników wodnych; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, są bardzo dostojne. Lubię je obserwować

   Usuń
 2. Tez lubie takie spacery, mialas osobe towarzyszaca, ta druga osoba musi tez lubic obserwację ptaków, bo to oznacza dlugie spędzanie czasu pod drzewem, nad stawem , w lesie, oczekiwanie na zrobienie zdjęcia, na to by ptak gdzies przysiadl....
  Zdjecie 15 bardzo mi sie podoba, przepieknie uchwycone przeswietlone swiatlem skrzydla. Labedzie to takie piekne ptaki. Bardzo fajny spacer.Pozdrawiam..

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne zdjęcia powstały z Twoich łabędzich obserwacji! Widać dostojeństwo tych ptaków zwłaszcza na tym ostatnim zdjęciu, gdzie łabędź ma rozłożone skrzydła. Przebiśniegi jako pierwsza oznaka wiosny pełne optymizmu, a do tego sympatyczne wróbelki. Miałaś wspaniały spacer. Pozdrawiam niedzielnie i życzę miłego tygodnia :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, tak to był przyjemny spacer, pełen wrażeń.

   Usuń
 4. Nie wiem które zdjęcie najładniejsze. Wszystkie fajne.

  OdpowiedzUsuń
 5. Te zdjęcia, na których widać jak wokół łabędzie unoszą sie fontanny złocistych kropelek są po prostu zachwycające, magiczne. Brawo, Oleńko!:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo cierpliwość było z mojej strony ale opłacało się.

   Usuń
 6. Olu! Jak zwykle niezwykle piękne!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Widzę pokrewną duszę. Lubię chodzić, lubię obserwować ptaki, też się nie spieszę. Ładne zdjęcia, klimatyczne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdeczne dzięki Lubię tych skrzydlatych przyjaciół.

   Usuń
 8. Łabędzie są takie fotogeniczne, można je obserwować bez końca i uwieczniać - prawda?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda, ten ich spokój bardzo udziela się. Lubię te widoki.

   Usuń
 9. Uwielbiam Twoje spacery obfitujące w niezwykłe zdjęcia od których nie można oderwać oczu. Sesja zdjęciowa z łabędziami jest niesamowita. Gdy mam okazję na swojej drodze spotkać te dostojne ptaki to nigdy nie przechodzę obok nich obojętnie mi namiętnie je fotografuję.
  Serdeczności przesyłam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje słowa są jak balsam najlepszy na duszę mą. Dziękuję Łucjo.

   Usuń
 10. Wielkiej urody fotografie. Właśnie maluję obraz z łabędziami.

  OdpowiedzUsuń
 11. Łabędzie zawsze przykuwają mój wzrok. Zdjęcia, które im zrobiłaś są przepiękne, szczególnie te gdzie rozbryzgują wodę a krople wody podświetlone słońcem przyjmują niesamowitą barwę. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie, cieszę się, że spodobały się. Wymagały trochę cierpliwości.

   Usuń
 12. Olu, kolejne cudowne obserwacje natury! Warto było cierpliwie czekać na dobre ujęcia,
  bo tak wspaniale sfotografowałaś łabędzie - skojarzenia z tańcem bardzo trafne!
  W oczekiwaniu na relację z kolejnych wycieczek - pozdrawiam cieplutko :-))
  Anita

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Anitko. Nie było łatwo, łabędzi sporo każdy robił co innego. Wreszcie upatrzyłam sobie jednego i cierpliwie czekałam na jego parady. Pozdrawiam.

   Usuń
 13. Obecna sytuacja pozbawiła nas możliwości spędzania wolnego czasu tak jak byśmy chcieli zatem większość z nas spędza go tak jak się da, wyciskając z życia jak najwięcej. Spacery są bardzo ważne, tak jak kontakt z naturą i to dobrze, że regularnie z tego korzystasz. Pięknie uchwyciłaś łabędzie, opłaca się być spostrzegawczym i cierpliwym. Śliczne zdjęcia.
  Moc pozdrowień.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie. Tak chciałoby się gdzieś dalej podjechać. Może jak zaszczepię się. A póki co szukam kadrów w najbliższej okolicy.

   Usuń
 14. Witaj już w marcu Olu
  Zdjęcia jak zawsze piękne.
  A co do wiosny. U mnie właśnie fruwają płatki śniegu.
  Pozdrawiam oczekiwaniem na zieleń za oknem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I u mnie wczoraj fruwał śnieg, dzisiaj już pięknie. Pozdrawiam

   Usuń
 15. Piękna sesja zdjęciowa z łabędziami !!! Przypomniało mi się dzieciństwo, gdy rodzice zabierali nas do parku i nad stawem robili zdjęcie, a w tle były łabędzie. To bardzo miłe wspomnienie, pomimo że byłam wtedy naprawdę mała.
  Jeśli chodzi o wróbelka to nie wiedziałam, że są one takie ładne. Ciekawa jestem ile czasu trzeba poświęcić na takie łowy z aparatem i ile trzeba wykonać zdjęć, by uchwycić piękno nieporuszonego ptaka ?Pozdrawiam serdecznie :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ulu. Do fotografowania ptaków używam aparatu z dużym zoomem i mogę z dalszej odległości fotografować, trudno jest podejść bliżej są płochliwe. Zawsze robię po kilka zdjęć, jeżeli jest to możliwe. Czasami uda mi się tylko raz uchwycić i już go nie ma.

   Usuń
 16. Łabędzie zawsze pokazują gracje i klasę, a Ty świetnie to wyłapałaś i pokazałaś :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń