Zdjęcia z cyklu podglądactwo. W czasie obecnej pandemii zmuszeni zostaliśmy do zamykania miejsc garmażeryjnych, a tutaj stołówka otwarta z konsumpcją na wynos lub na miejscu.
No cóż najwyżej narażę się na krytykę. Moje są szkolone, tylko drobnica przylatuje, większe nie mają wstępu i to już im wiadomo jest od lat.
Co to za smakolyk powiesilam ptaszkom, widac im smakuje, ja od wielu lat probuje zwabic ptaszki zima ale z niklym rezultatem. Jak sie doyslasz nie skrytykuje Cie bo tez chcialabym podgladac ptaszki, Fajne zdjecia...oprocz bogatek i wrobelkow stołuja sie inne ptaszki?
OdpowiedzUsuńTo takie kolby z różnymi ziarna mi i tluszczem. Niestety na osiedlu trudno o inne ptaszęta gołębie i sroki kawki przeganiam.
Usuńpowiesilas... mialo byc
OdpowiedzUsuńJuż zaglądają wszędobylskie sikorki, kowaliki, ale jeszcze nie dokarmiam, czekam na śnieg i mróz, bo do mnie zlatuje się pół lasu, zbankrutowałabym:-) jest dużo sójek, myszkują w trawie pod orzechami, dziś mieliśmy nalot mysikrólików, malutkich śliczności z żółtym czółkiem:-) pozdrawiam serdecznie.
OdpowiedzUsuńWyobrażam sobie na osiedlu nie ma ich tyle niestety gołębie sroki gonię.
UsuńTo miło Olu, że dbasz o ptaszęta zapewniając im takie rarytasy! Mogą korzystać z twojej hojności lub wyszukiwać sobie inne przysmaki, dlatego nie widzę nic niewłaściwego w ich dokarmianiu poza okresem srogiej, śnieżnej i mroźnej zimy (bo takie już w naszym klimacie nie występują). U mnie w ogródku buszują przeróżne gatunki ptaków, głównie w poszukiwaniu larw, ślimaków i innych robaczków. Lubię obserwować przez okna ich wytrwałość w wynajdywaniu smakowitych kąsków.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam cieplutko.
Anita
Dziękuję za dobre słowo. Nie dokarmiam gołębi, ani większych ptaków. One o tym wiedzą i nawet nie próbują przylatywać na balkon. Teraz kiedy siedzę więcej w domu przyjemnie jest obserwować te drobne ptaszęta.
UsuńMamy karmnik w ogródku, ale czekamy na czasy kiedy trudno jest o pożywienie. Ładnie Ci ptaszki pozowały do zdjęć. Pozdrawiam serdecznie :)
OdpowiedzUsuńDziękuję. Fajnie mieć ogródek i móc tam usytuować karmik, który nie wadzi nikomu.
UsuńStołówka spełnia wszystkie wymogi:-) zdjęcia niezwykłe.
OdpowiedzUsuńDziękuję.
UsuńWspaniale wyraziste zdjęcia! Jakby Ci te ptaszki pozowały, jakby były oswojone! Nie martw się - my też dokarmiany już nasze ptaszki i dosypujemy im słonecznika, prosa albo wieszamy kawałki słoninki. Tak fajnie jest na te stworzenia niewinne popatrzeć, uszczęśliwic je troszkę tymi smakołykami!:-))
OdpowiedzUsuńDziękuję Olu, nie jest łatwo przez szybę fotografować. Tak to wygląda, często zaglądają w drzwi balkonowe, chociaż są płochliwe. A ja lubię podglądać ich zachowanie i zadziorność wobec siebie.
UsuńDzięki.
OdpowiedzUsuńŚwietne są Twoje zdjęcia robione zza szyby. Oleńko, z mojej strony nie będzie żadnej krytyki. Ja już od października dopieszczam swoje ptaszki i wieszam dla nich kulki z ziarnami i tłuszczem. (Kupuję w Lidlu i Kauflandzie) W karmnikach mają też słonecznik. U mnie ptaszki nawet w czasie siarczystych mrozów nie chcą jeść słoninki. Zawsze kupuję kawałek ale po jakimś (3 tygodniach) muszę ją wyrzucić.
OdpowiedzUsuńSerdecznie Cię pozdrawiam:)
Dziękuję. To fajnie. Ja już od dawna kupuję kulki albo takie smakowite wałeczki z jakąś mieszanką ziaren.
UsuńŚwietnie że mamy te bogatki i wróble. One nie zawodzą i pod dom przylecą. Z innymi trudniej trzeba się pofatygować do nich. Ładne zdjęcia. Też staram się podglądać. U mnie czasem dzięcioł zaglądnie albo szczygły.
OdpowiedzUsuńJa na inne nie mam co liczyć mieszkając na osiedlu blokowisk. I tak cieszę się, że są sikorki i wróble. Nie licząc kawek, srok i gołębi, ale tych nie karmię i nie przylatują na mój balkon.
UsuńA najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że każdy z nas może otworzyć taką jadłodajnię i zrobić coś dobrego dla naszych braci mniejszych, nieważne jaka jest pora roku. Ja w ten sposób odwdzięczam im się za to, że wiosną i latem budzą mnie swoim trelem :)
OdpowiedzUsuńA po drugie teraz kiedy raczej siedzimy w domu przyjemnie jest podglądać jak sobie wydziobują smakołyki. Jak się kłócą i jak zgodnie potrafią dzielić się karmą.
Usuń