piątek, 3 kwietnia 2020

Kwiaty we wspomnieniach

Jak wiadomo nie ma żadnych wędrówek, żadnych nowych zdjęć. Każdy kolejny dzień to nie wiadoma. To nadzieja, że zmienia się sytuacja na lepsze. Każdy z nas musi zapełnić ten czas jak najlepiej i bezpiecznie. Ja między innymi wracam do wspomnień z licznych wędrówek, przeglądam zdjęcia i czekam kiedy wrócę ponownie na ścieżki wśród rozwijającej się natury. A co teraz wiosną jest w naturze najpiękniejsze? Wiadomo pierwsze kwiaty, ich kolory i kształty. Poniżej kilkanaście  takich okazów z przed kilku laty uwiecznione na zdjęciach, niech cieszą oczy swą delikatnością.
Trzymajcie się zdrowo, a wkrótce będziemy cieszyli się nowymi szczęśliwymi wydarzeniami. 

17 komentarzy:

 1. Za oknem równie pięknie jak na Twoich zdjęciach. Trzymaj się zdrowo Olu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne kwiaty, a te pigwowca przywołują we mnie liczne wspomnienia z dzieciństwa, gdy przy jednej z rabat żyły sobie dwa krzaczki. Pozdrawiam serdecznie! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam wrażenie Olu, że Natura wreszcie zbuntowała się przeciwko poczynaniom człowieka; Twoje zdjęcia koją ... żeby tylko jeszcze było trochę cieplej; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia, bardzo wiosenne, miło się na nie patrzy.
  U mnie, na północy ;), jeszcze daleko do takich obrazków, dopiero forsycje zaczynają nieśmiało się rozświetlać, czasem jakaś mirabelka w osłoniętym miejscu rozwinie kwiatki, ale reszta krzewów jeszcze śpi.

  Musi Ci brakować regularnych wędrówek, ale za to masz pewnie kolosalne archiwum zdjęć z poprzednich i możesz się nimi cieszyć (po to przecież robi się zdjęcia, by utrwalić na dłużej umykające chwile, prawda?)

  Trzymaj się zdrowo i ciepło, i pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I u nas w ostatnich dniach zrobiło się raczej mroźno. Zważyło kwiaty na drzewach. Tak póki co zostały zdjęcia archiwalne. Trudno trzeba przetrwać ten zły czas.

   Usuń
 5. Piękne zdjecia, Oleńko. Te barwy, kolory, wspomnienia koją duszę.
  U nas jeszcze chłodno, ale bardzo słonecznie. Kwitną tylko stokrotki, bo to silne kwiatki, które mrozów sie nie boją. Bądźmy jak te stokrotki!
  Pozdrawiam Cię serdecznie!:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Olu. Dobrze, że przyroda budzi się do normalnego wzrostu.

   Usuń
 6. "Świat nie jest taki zły,
  Świat nie jest wcale mdły,
  Niech no tylko zakwitną jabłonie,
  To i milion z nieba kapnie,… "
  Kiedyś znowu będziemy się cieszyć kwiatami w naturze a teraz miło było obejrzeć te na blogu :)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję. Piękne słowa tej piosenki. Tak lato będzie nasze.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jest wiosna, najpiękniejsza jak dla mnie pora roku, i zamiast podziwiać ją w naturze, podziwiamy kwiaty na zdjęciach. Nigdy się takiego scenariusza życia nie spodziewałam, żal wiosny. Pozdrowienia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Witaj porannie
  Twoje zdjęcia pozwoliły mi zapomnieć o tym co dookoła. Dziękuje
  Pozdrawiam budzącą się powoli niedzielą

  OdpowiedzUsuń