sobota, 30 listopada 2019

78 W kierunku Łomnicy.

Ostatni dzień listopada, który nadzwyczaj był łaskawy jeżeli chodzi o pogodę. A to pozwalało na częste spacery. Wprawdzie przyroda nie jest już taka piękna, wprost ogołocona z kolorów. Niemniej i o takiej porze roku można być zadowolonym ze spaceru. Tak było i dzisiaj. Celem naszego spaceru była Łomnica i kiermasz adwentowy w zabudowaniach pałacu. Startujemy obok lotniska, które jakoś tak coraz bardziej siermiężnie wygląda. Nie widać żadnych szybowców, jedynie jakieś dwa samolociki próbowały startować i lądować. Dochodzimy do Dąbrowicy. Wsi położonej na wys. 345-390 m n.p.m między doliną Bobru a Kozińcem u podnóża gór Dziwiszowskich. Wieś gdzie znajduje się zakład papierniczy (założony w 1837r.) ciekawy kościół neogotycki zbudowany  w latach 1890 -1900. My jednak  przechodzimy tylko obok fabryki i wychodzimy na szosę prowadzącą do Łomnicy. Słychać już z dala muzykę i widać dużą ilość zaparkowanych samochodów. Kiermasz trwa. 


Słoneczna pogoda sprzyja wielu właścicielom stoisk. Jest sporo świątecznych artykułów ozdobnych jak i spożywczych. Jest w czym wybierać. Dużo jak zwykle przewija się turystów z zachodniej granicy. Ich nie zrażają spore ceny, a można wybrać wiele ładnych cacek.


Mikołaj gotowy do działań

 Opuszczamy wesoły kolorowy kiermasz i wracamy do domu.Dziękuję za odwiedziny, pozdrawiam Was serdecznie.

8 komentarzy:

 1. Spacer w miłym towarzystwie i w ładnej scenerii zawsze jest przyjemny :) Miłej niedzieli

  OdpowiedzUsuń
 2. Łomnicki kiermasz jak zwykle pełen cudeniek. Może za tydzień uda się nam go zobaczyć jeśli pogoda dopisze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam kiermasze, zawsze można upolować jakiś ciekawy drobiazg :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaczynają się kiermasze, pełne stragany cudeniek, smakołyków, można podejrzeć ciekawe pomysły; sklepy już od miesiąca również kuszą, trzeba mieć dużo samozaparcia, żeby nie ulec tym świecidełkom:-) mam wrażenie, że zagubiła się gdzieś atmosfera oczekiwania, tajemnicy, liczy się tylko kupowanie; ładna pogoda na wędrówkę, jeszcze jesienna, dobrze wykorzystana; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, jednak lubię oglądać, w domu przygotowywać kartki, stroiki.

   Usuń