sobota, 12 stycznia 2019

2. Perła Zachodu.

Nie mam obecnie czasu na częste wypady, a poza tym cały czas czekam na prawdziwą zimę w moim najbliższym otoczeniu. Wczoraj już była, ale mnie nie było. Kiedy dzisiaj zjawiłam się, to mi ją w nocy rozmyło. Nie to nie, już nie czekam na nią. Jednak kiedy mam możliwość nie będę siedziała w domu, wyszłam z koleżankami na krótki spacer po najbliższej okolicy. Padło na trasę prowadzącą do schroniska Perła Zachodu, ścieżka prowadzi wzdłuż rzeki Bóbr w "Krajobrazowym Parku Doliny Bobru". Jeszcze dwa dni temu były piękne zimowe widoki, widziałam na zdjęciach koleżanki. My już miałyśmy deszcz z nieba, ciapę pod nogami, ale nie narzekam - ciepełko, przemiłe towarzystwo, dużo uśmiechu na twarzach. Jak zwykle szukałam ciekawych kadrów, a zimę miałam w wymiarze makro. I tak idąc niespiesznym krokiem dotarłyśmy do schroniska. Tutaj jeszcze fajne świąteczne dekoracje, wszak to jeszcze karnawał. Zatrzymujemy się na chwilkę dłuższą, jak zwykle gościmy się filiżanką kawy i rozmowami. Ogłaszam koniec posiedzenia - wracamy. Droga ta sama i jeszcze mniej śladów zimy. Dochodzimy do miasta i tutaj kończymy nasz spacer. 
18 komentarzy:

 1. Pogoda jest po prostu paskudna, niestety.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj bardzo, a jadąc w góry jest zima a to tylko ok 30km.

   Usuń
 2. Piękne, klimatyczne zdjęcia... Zgadzam się z przedmówczynią, sam bym chciał, aby zagościło już piękne, słoneczne lato. Pozdrawiam ciepło! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuje za odwiedziny. Ja jeszcze chciałabym trochę pięknej zimy

   Usuń
 3. Zimy mało, to prawda, ale spacer i tak z pewnością był przyjemny, tym bardziej, że w towarzystwie koleżanek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ależ tam pięknie. Wnętrza fascynujące, ozdobione ze smakiem. U nas zima kiepska. Takie sople ostatni raz widziałam jakieś może z 10 lat temu. U nas takich zim już niestety nie ma

  OdpowiedzUsuń
 5. faktycznie, śniegu niewiele. Jednak spacer w miłym towarzystwie wszystko rekompensuje.
  Zaskoczyła mnie leszczyna, lada moment zakwitnie. Zdjęcia piękne, klimatyczne.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest tak ciepło, że drzewa puszczają pąki, wszystko gmatwa się.

   Usuń
 6. Zima nie zawsze jest taka jakbyśmy chcieli.. ale zdjęcia piękne :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ależ wypaśna ta Perła Zachodu:-) bardzo ciekawa kamienna wieża widokowa; u nas z odwilżą zapachniało wiosną, ale do niej samej jeszcze daleko; pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam jesień cały czas. A schronisko - fakt urokliwe.

   Usuń
 8. Ty zawsze wypatrzysz jakieś ciekawe rzeczy, Olu. Potok, sople, paprocie, omszałe skały, schodki na wieżę. Z przyjemnością pooglądałam Twoje zdjęcia!:-)

  OdpowiedzUsuń