sobota, 24 listopada 2018

78. Michałowice - Jagniątków

No i znowu wróciłam na swoje tereny, pagórki, łąki i góry. To jest to co lubię. Wprawdzie pogoda raczej skłania do siedzenia w domu ale nie mnie i moje koleżanki. Jak zwykle w stałym składzie czteroosobowym postanowiłyśmy gdzieś wybrać się. Padło na Michałowice i Jagniątków. Brałyśmy pod uwagę warunki pogodowe. Wszak w poniedziałek i wtorek padał niewielki śnieg obawiałyśmy się błotnych ścieżek, jak się okazało nie było tak źle. Dobre buty i oblodzenie lub błoto nie jest nam straszne. Do Michałowic dojeżdżamy miejskim autobusem. Pierwsze co widać to Śnieżne kotły przyprószone pierwszym śniegiem to już zbliża się zima. Idziemy w kierunku lasu szlakiem niebieskim, mijamy kilka ciekawych willi. Mija nas grupa turystów z nosami w w telefonie - wiadomo idą wg wskazań GPSu. Ja tam już wolę mapę papierową. No i fajnie w tym wypadku idziemy już na pamięć tyle razy ten szlak przeszłyśmy. Dochodzimy do miejsca zwanego "Trzy Jawory". Wreszcie miejsce adekwatne do nazwy. Rosną trzy jawory posadzone przez młodzież jednej ze szkół. Mamy teraz do wyboru dwie drogi - jedna prowadzi do Szklarskiej Poręby, druga do Jagniątkowa. My zgodnie z planem po krótkiej przerwie na drobną przekąskę idziemy do Jagniątkowa. Początkowo wędrujemy drogą "Pod reglami", szeroką lekko przymrożoną i przyprószoną śniegiem. Po krótkim czasie schodzimy z tej drogi na kolejną leśną nie oznakowaną mijamy polanę widokową, gdzie widzę ambonę widać przychodzą tutaj zwierzaki, szkoda, że nam nie udało się spotkać jakiegoś czworonoga. Dochodzimy do szosy łączącej Jagniątków i Michałowice, przekraczamy ją i leśną dróżką wzdłuż potoku Brocz dochodzimy do Jagniątkowa, mijając piękny kościółek pw.  Miłosierdzia Bożego. Kończymy naszą wędrówkę w karczmie "Wedle Bucków" jak zwykle na kawie. Wracamy zadowolone do domów.    


 


 


17 komentarzy:

 1. Fajny spacer z przyjaciółmi. Kiedyś bardzo lubiłem te późnojesienne wypady, teraz mnie jakoś trudniej wygonić z domu.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja na szczęście jeszcze nie mam problemu z wyjściem. A i pogoda zachęca póki co.

   Usuń
 2. Oj, znam trase i chetnie bym nią teraz pospacerowała:) natomiast nigdy nie zachodziłam do 'Wedle Bucków', rozumiem, że warto?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niemal zawsze jak jesteśmy w Jagniątkowie zachodzimy tam. Chociaż pod bokiem powstaje kolejne miejsce.

   Usuń
 3. Piękna trasa. Cieszę się, że mogę z Tobą i koleżankami wirtualnie spacerować. Poznaję dzięki temu odległy dla mnie zakątek Polski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za odwiedziny. Miło mi, że mogłam pokazać piękne strony naszego kraju.

   Usuń
 4. Oj, byliśmy raz w Michałowicach, mieliśmy zarezerwowany nocleg, ale okazało się, że nie ma wody i trzeba było wracać do Szklarskiej; bardzo nam się spodobało tam, wysoko, prowadziła lasem piękna droga, szkoda, że byliśmy tylko chwilę:-) pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przykro mi, że mieliście pecha. Myślę, że jeszcze kiedyś odwiedzisz moje strony.

   Usuń
 5. Piękne tereny do spacerów.., pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. I znowu przywiałaś wspomnienia.
  Michałowice... Była tam kiedyś baza naszych klasowych wędrówek. Kiedy to jednak było?
  Pozdrawiam wszystkimi, nie tylko szarymi, kolorami listopada

  OdpowiedzUsuń