czwartek, 22 listopada 2018

76. Park Solankowy - Inowrocław

Tak jak obiecałam zabieram Was na spacer po jesiennym Parku Solankowym w Inowrocławiu. Jak już wspomniałam park ten liczy sobie ok 84 hektary. Jak widać jest gdzie spacerować. Jak doczytałam się latem wysadzane są tak zwane dywany kwiatowe czy klomby o bajecznych wzorach, no cóż w listopadzie raczej tego zauważyć nie mogłam. Na co zwróciłam uwagę, to ciekawe gatunki drzew jak platany czy Glediczja trójcierniowa i wiele innych. Spotkałam i ciekawostki architektoniczne jak olbrzymi paw pełniący rolę zegara słonecznego, pomniki założyciela sanatorium jak również ławeczki z gen, Sikorskim, a także z teściową - zabawna ławeczka. Wędrując tak sobie tymi alejkami natknęłam się na ciekawą "Aleję Dębów gwiazd", gdzie są posadzone drzewka przez znane osobowości przebywające w Inowrocławiu. Są również inne ogrody jak "Ogród Papieski" z ciekawymi nasadzeniami oraz "Ogrody Zapachów" jednak ten ostatni to raczej wiosną i latem można podziwiać. I tak pogoda podczas mojego pobytu była łaskawa i mogłam zobaczyć potencjał tego parku. Zresztą nie będę za dużo opisywać, niech zdjęcia same za siebie przemawiają. 

To jeszcze nie koniec spaceru po parku. Zawędrowałam do Nowego Parku, który powstał dopiero w 2012 roku, będąc przedłużeniem istniejącego już parku. W tym miejscu zaprasza miejsce go grillowania z wiatą i plaża nad stawem.

Zapewne zmęczyłam Was tym spacerowaniem to wizytę w Tężniach zostawiam na następny post. Póki co miłego spaceru. 8 komentarzy:

 1. Nie zmęczyłaś, tylko pozwoliłaś odpocząć. Patrzenie na te piękne widoki sprawia, że człowiekowi robi sie jakos tak spokojnie i ciepło na sercu. Fajny pomysł z tymi ławkami do leżaenia. czasme chodząc godzinami po lesie marzę o takim własnie odpoczynku!:-) I sliczne wiewióreczki. Dawno już ich na zywo nie widziałam, a w moim lesie ich chyba nie ma.
  Podoba mi sie i stary park w Inowrocławiu z jego pieknymi drzewami i alejami, ale i ten nowy jest ładny z jego wiatą do glillowania i stawem.
  Piękny spacer, Oleńko. Dziekuję za pokazanie migawek z nieznanego mi, ale urokliwego miasta!:-)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja dziękuje za wizytę, miałam wielką przyjemność pokazać chociaż częściowo ten piękny park.

   Usuń
 2. Piękne aleje ze starymi drzewami, ciekawostki botaniczne, ileż miejsc do spacerowania ... a wiesz Olu, że mam glediczję trójcierniową w swoim ogrodzie, w domu "stacjonarnym", w tym roku zaczęła kwitnąć, a ciernie ma niesamowite, długie, ostre i z zadziorkami:-) pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście imponujące drzewo, a jakie strąki ma. Pozdrawiam

   Usuń
 3. Jak tam cicho i spokojnie. Piękny park i wiele fajnych możliwości odpoczynku.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przypuszczam, że latem to już tak spokojnie nie jest. Fakt jest gdzie spacerować.

   Usuń