czwartek, 11 października 2018

69. Moje miasto.

Wracam na kolejną ulice mojego miasta. Dzień taki piękny zapowiada się, więc szkoda siedzieć w domu. Zapewne niejedna osoba wyszła na spacer tego dnia. Dzisiaj przejdziemy się ulicą Nowowiejską, która pięknie wygląda w tym jesiennym, a jakże jeszcze kolorowym anturażu. Można tutaj zaczerpnąć wiedzy podstawowej w przedszkolu mijanym, jak również sięgnąć po głębszą wiedzę. Korzystając z Akademii  Ekonomicznej. A jak ktoś spragniony to za pewnie wstąpi do miłej kawiarenki na dobrą kawę. A gdyby komuś przyszła chętka rozrabiania to będzie miał kontakt z odpowiednią instytucją. A  spacer proponuję zakończyć w parku otaczającym piękny pałacyk Paulinum. W pałacyku wiele działo się na przestrzeni lat. Mieszkała tutaj słynna aktorka p. Beata Tyszkiewicz, było w rękach Wojska Polskiego. A obecnie pełni rolę Hotelu i restauracji. A powstał w XIX w. na zamówienie przemysłowca Richarda von Kramsta. Na początku XX w. nastąpiła rozbudowa pałacu na zlecenie nowego właściciela radcy handlowego Oscara Carlo. I to byłoby na tyle opisu ulicy, resztę dopowiedzą jak zwykle moje spojrzenia zza obiektywu aparatu fotograficznego. Życzę miłego spaceru.
10 komentarzy:

 1. Nowowiejska - jak się ładnie ta ulica nazywa, dawno nie byłam, przez te 12 lat na emigracji dużo mi umknęło ale wszystko jest do nadrobienia w swoim czasie. Pozdrawiam Oleńko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No chyba, ze coś narozrabiam będąc w kraju, to szybciej bede podziwiać te ulice ;)

   Usuń
  2. Urszulko, lepiej nie rozrabiaj, a tylko podziwiaj jak okolice znane Tobie zmieniają się.

   Usuń
 2. i like so much...Thanks for sharing the good information!
  เว็บ แทง บอล

  OdpowiedzUsuń
 3. Ładna ulica, bardzo podoba mi się zdjęcie z błękitnymi oknami i figurą - świetnie wypatrzone odbicie rudego drzewa.
  Tak na marginesie zapyta się - co zrobiłaś z samochodami? U mnie uświadczyć ulice bez jadących/zaparkowanych samochodów to właściwie niemożliwe.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Akurat na tej ulicy nie ma parkowania. A z samego rana to i ruch mniejszy, można było przeczekać.

   Usuń
 4. Ładna, stara zabudowa, no i wszędzie te jesienne złocistości, które przydają każdemu miejscu niezwykłego klimatu; mieszkasz w niezwykłym miejscu, i blisko do gór; pozdrawia serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, moje miasto ma wiele zalet i cieszę się, że mogę tutaj mieszkać.

   Usuń
 5. A my po parku Paulinum chodziliśmy, ale smutny to było spacerowanie!

  OdpowiedzUsuń