sobota, 16 czerwca 2018

35. Bukowiec

Wybrałam się do Bukowca, posiedzieć nad wodą zobaczyć co zmieniło się w parku. Bukowiec - wieś ukryta w górskiej krainie, z pałacem i parkiemA twórcą tego "raju" był przed set laty pruski minister o romantycznej duszy hrabia Fryderyk von Reden wraz ze swoją żoną.  Obecnie mozolnie zostaje przywracany do dawnej świetności, chociaż wiele budowli przepadło bezpowrotnie. Zauważyłam powstający nowy obiekt - Domek Rybaka. Póki co stoi drewniany szkielet w ciekawym przysłupowym stylu. Ciekawe co będzie w tym budyneczku. W koło cisza po największym stawie pływały łabędzie. Jakaś młoda para miała sesję fotograficzną. W dalszym trwa odbudowa budynków folwarcznych i przystosowywanie na obiekty hotelowe. Chętnie posiedziałam, trochę czytałam zabraną książkę, wypiłam kawę serwowaną przez kawiarenkę. Szkoda, że w jednorazowych kubkach jak na otoczenie pałacowe trochę razi. Pospacerowałam alejkami parkowymi. Lubię to miejsce jest takie klimatyczne. 

To był przyjemnie spędzony czas, miałam możliwość przemyślenia wielu spraw. Po kilku godzinach wróciłam spokojna do domu.  

11 komentarzy:

 1. Rzeczywiscie, piękne miejsce Olu. Masz szczęście mieszkać w ciekawych i bardzo ładnych stronach.Chyba nigdy nie zabraknie Ci pomysłów na nowe wycieczki oraz na inspiracje do nowych, ślicznych zdjęć. Pozdrawiam Cie serdecznie i pięknego weekendu życzę!:-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Olu. To prawda, piękne okolice i nie przeszkadza mi, że jestem w tych miejscach po kilka razy. Zawsze jest coś do zobaczenia. Pozdrawiam Olu

   Usuń
 2. Bukowiec zauroczył mnie. Szkoda, że mam tak daleko... ale dzięki Tobie mogę chociaż wirtualnie pospacerować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest daleko, chociaż z komunikacja różnie bywa. Myślę, że jeszcze zawędrujesz w to miejsce, wszystko przed Tobą.

   Usuń
 3. Piękne i klimatyczne miejsce, masz rację! Robisz bardzo dobre zdjęcia i dobrze dobierasz kadry, powodzenia! :)
  Pozdrawiam serdecznie oraz zapraszam do siebie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje serdecznie, fotografia sprawia mi przyjemność.

   Usuń
 4. Twoje fotografie to uczta duchowa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Basiu, jest mi miło, że zrobiłam przyjemność w oglądaniu.

   Usuń
 5. Piękne zdjęcia, uwielbiam zieleń na fotografiach :) Pozdrawiam, Łukasz

  OdpowiedzUsuń
 6. Laaaaadne :) no i ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń