sobota, 17 lutego 2018

10 polne ścieżki.

Z wiadomych powodów dzisiejsza wędrówka króciutka wokół najbliższych okolic. Musiałam zdążyć na transmisję olimpijską ze skoków narciarskich. Jestem wiernym kibicem tej dyscypliny sportowej. Poszłyśmy początkowo ścieżką rowerowo-spacerową wzdłuż niestety szosy. Ubolewam, że budując tą ścieżkę nikt nie pomyślał, żeby obsadzić jakimiś krzaczorami, a jest na to wiele miejsca. No nic jest jak jest. Po kilkunastu minutach opuszczamy ścieżkę i skręcamy w pola. Wreszcie jest cicho, piękne widoki wolnych przestrzeni. Staram się pozytywnie spoglądać w przestrzeń, chociaż nie oszukujmy się jest byle jak - szaro buro. Nic już nie zwiastuje, żebym doczekała się w mojej okolicy zimowego obrazu. A nawet można dojrzeć wiosenne symptomy, kwitną bazie, przyleciały drozdy, pozostałe ptaki odbywają wiosenne koncerty. Pokręciłyśmy się po tych polnych dróżkach i zarządziłam odwrót, wszak muszę zdążyć na skoki.


24 komentarze:

 1. Musimy jeszcze miesiąc wytrzymać, mam nadzieję, że pogoda się wtedy już bardziej wyklaruje, bo taki stan jak obecnie jest dosyć męczący. Zdjęcia bardzo udane.

  OdpowiedzUsuń
 2. Masz rację, mimo lekkiego mrozu jakoś tak wiosennie. U nas też bazie i leszczyna zaczynają się rozwijać. I te ptasie trele już nie zimowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo braku zimy pokazałaś ładne krajobrazy - przestrzenne, pełne róznych odcieni brązu i szykującej sie do odrodzenia przyrody.Warto wyjśc choć na chwilę z domu. Zawsze sie cos ciekawego znajdzie.
  Oleńko!To chyba jesteś bardzo zadowolona z naszego zwyciestwa w skokach?!!:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak skoki były super, podziwiam chłopaków. A wyjść z domu zawsze jest dobrze

   Usuń
 4. Większość z nas tęskni już za wiosną. Zbyt dużo jest szarych, pochmurnych dni.
  Jednak Twoje zdjęcia wyszły fantastycznie, są pełne uroku.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje łucjo. Staram się coś ciekawego złapać w obiektyw, wszak natura jest piękna.

   Usuń
 5. Widok bazi budzi we mnie nadzieję, że kres zimy już bliski, oby tak się stało. Cudne zdjęcia! Pozdrawiam i zapraszam do swojego kącika! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pogoda prawie wiosenna umożliwia nam szybsze prace parkowe przy zamku (z tego powodu nie narzekam). Ale jechanie z dzieckiem do Szklarskiej Poręby na głupie sanki już fajnie nie jest :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak zimy urokliwej to my poza górami nie mieliśmy.

   Usuń
 7. Olu, mimo że ze śniegiem ładnie, chętnie już ujrzałabym u siebie takie krajobrazy; widzisz, jak to człowiekowi ciężko dogodzić? zanim ta nasza pokrywa śnieżna stopnieje, u Ciebie już będzie zielono; pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwnie ułożyło się w tym roku. Kraj podzielony na pół. U was zima jak należy, u nas nie wiadomo co!!

   Usuń
 8. Spacer był udany mimo braku śniegu, a ponadto były śliczne ptaki. Lepiej niech już przyjdzie wiosna, a odejdzie byle jaka zima :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie zwyczajne kadry, a ile w nich piękna...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje, zawsze mówię, że natura piękna jest.

   Usuń
 10. U mnie taka zima jest..,bez śniegu pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś zachodnie strony kraju są ubogie w śnieżną zimę.

   Usuń
 11. Fabulous, what a webpage it is! This blog presents valuable data to
  us, keep it up.

  OdpowiedzUsuń