sobota, 17 lutego 2018

10 polne ścieżki.

Z wiadomych powodów dzisiejsza wędrówka króciutka wokół najbliższych okolic. Musiałam zdążyć na transmisję olimpijską ze skoków narciarskich. Jestem wiernym kibicem tej dyscypliny sportowej. Poszłyśmy początkowo ścieżką rowerowo-spacerową wzdłuż niestety szosy. Ubolewam, że budując tą ścieżkę nikt nie pomyślał, żeby obsadzić jakimiś krzaczorami, a jest na to wiele miejsca. No nic jest jak jest. Po kilkunastu minutach opuszczamy ścieżkę i skręcamy w pola. Wreszcie jest cicho, piękne widoki wolnych przestrzeni. Staram się pozytywnie spoglądać w przestrzeń, chociaż nie oszukujmy się jest byle jak - szaro buro. Nic już nie zwiastuje, żebym doczekała się w mojej okolicy zimowego obrazu. A nawet można dojrzeć wiosenne symptomy, kwitną bazie, przyleciały drozdy, pozostałe ptaki odbywają wiosenne koncerty. Pokręciłyśmy się po tych polnych dróżkach i zarządziłam odwrót, wszak muszę zdążyć na skoki.


24 komentarze:

 1. Musimy jeszcze miesiąc wytrzymać, mam nadzieję, że pogoda się wtedy już bardziej wyklaruje, bo taki stan jak obecnie jest dosyć męczący. Zdjęcia bardzo udane.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak mnie ta pogoda bardzo dołuje.

   Usuń
 2. Masz rację, mimo lekkiego mrozu jakoś tak wiosennie. U nas też bazie i leszczyna zaczynają się rozwijać. I te ptasie trele już nie zimowe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo braku zimy pokazałaś ładne krajobrazy - przestrzenne, pełne róznych odcieni brązu i szykującej sie do odrodzenia przyrody.Warto wyjśc choć na chwilę z domu. Zawsze sie cos ciekawego znajdzie.
  Oleńko!To chyba jesteś bardzo zadowolona z naszego zwyciestwa w skokach?!!:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak skoki były super, podziwiam chłopaków. A wyjść z domu zawsze jest dobrze

   Usuń
 4. Większość z nas tęskni już za wiosną. Zbyt dużo jest szarych, pochmurnych dni.
  Jednak Twoje zdjęcia wyszły fantastycznie, są pełne uroku.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje łucjo. Staram się coś ciekawego złapać w obiektyw, wszak natura jest piękna.

   Usuń
 5. Widok bazi budzi we mnie nadzieję, że kres zimy już bliski, oby tak się stało. Cudne zdjęcia! Pozdrawiam i zapraszam do swojego kącika! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Pogoda prawie wiosenna umożliwia nam szybsze prace parkowe przy zamku (z tego powodu nie narzekam). Ale jechanie z dzieckiem do Szklarskiej Poręby na głupie sanki już fajnie nie jest :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak zimy urokliwej to my poza górami nie mieliśmy.

   Usuń
 7. Olu, mimo że ze śniegiem ładnie, chętnie już ujrzałabym u siebie takie krajobrazy; widzisz, jak to człowiekowi ciężko dogodzić? zanim ta nasza pokrywa śnieżna stopnieje, u Ciebie już będzie zielono; pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziwnie ułożyło się w tym roku. Kraj podzielony na pół. U was zima jak należy, u nas nie wiadomo co!!

   Usuń
 8. Spacer był udany mimo braku śniegu, a ponadto były śliczne ptaki. Lepiej niech już przyjdzie wiosna, a odejdzie byle jaka zima :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Takie zwyczajne kadry, a ile w nich piękna...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje, zawsze mówię, że natura piękna jest.

   Usuń
 10. U mnie taka zima jest..,bez śniegu pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś zachodnie strony kraju są ubogie w śnieżną zimę.

   Usuń
 11. Fabulous, what a webpage it is! This blog presents valuable data to
  us, keep it up.

  OdpowiedzUsuń