niedziela, 29 listopada 2015

Zapomniane miejsca.

Dzień pochmurny, niemal deszczowy. Pewnie wielu osobom nie chciało się wychodzić. Nie mnie, przecież każda pogoda jest dobra, należy się tylko odpowiednio ubrać.

Korzystając z naniesionych znaków przez nieznanego mi pasjonata zagłębiam się w niewielki lasek. Rozglądam się z zaciekawieniem po okolicy. Widzę sporo ciekawych drzew, niestety trawionych jakimiś chorobami. Jak się domyślam musi to być drzewostan stanowiący obsadzenia dawnego parku krajobrazowego, który był w tym miejscu.

Dochodzę do pierwszego obiektu architektonicznego. Jest to dawne Mauzoleum Beckerów.Po obejrzeniu z wszystkich stron idę dalej według zamieszczonych znaków. Po krótkiej chwili wchodzę na kolejny pagórek na którym wyłania się bryła okazałej wieży widokowej. Na zewnątrz prezentuje się okazale, lecz wnętrze - właściwie nie ma wnętrza, wielka pustka z prześwitującym w górze nieba. No cóż smutek ogarnia kiedy tak na to patrzę. Cóż sfotografowałam z różnych stron i idę dalej.
Mijam kolejne ciekawe okazy drzew, pozostałości stawów, schody prowadzące donikąd. I tak kończy się moja wędrówka. Deszcze zaczyna padać, wiatr daje się we znaki. Trzeba jednak wracać do domu.6 komentarzy:

 1. Rzeczywiście, nie ma złej pogody na spacer :) Szkoda tylko, że nikt nie dba o niszczejące zabytki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety kiedy stały przeszkadzały, a teraz ech tylko wiatr hula...

   Usuń
 2. To miejsce ma ogromny potencjał. Bardzo szkoda, że nie ma chętnych, aby się tym zająć.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jest jakieś małe światełko w tunelu, że może coś zacznie się dziać oby nie zabrakło chęci.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam takie opuszczone miejsca :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Twój blog został dodany do Agregatora Blogów Fotograficznych http://blogi-fotograficzne.blogspot.com/ . Miło mi będzie jeśli umieścisz na swoim blogu, na zasadzie wzajemnej współpracy link lub baner Agregatora Blogów Fotograficznych (powiadom o tym). Będzie o wiele łatwiej nas znaleźć i Twój blog trafi również do sekcji blogów wyróżnionych (link do agregatora) :-)
  Obowiązku oczywiście nie ma :)

  OdpowiedzUsuń