niedziela, 27 czerwca 2021

We mgle...

 Przez ostatnie kilka dni zaniechałam wstawanie wraz ze wschodem słońca. Były inne priorytety. Tej niedzieli mogłam sobie pozwolić na wstanie o 5 rano, aparat w dłoń i w drogę, ku nowej przygodzie fotograficznej. Otaczała mnie ze wszech stron mgła, ale słońce próbowało przecisnąć się przez gęste mgliste warstwy . Osiedle jeszcze spało, jedynie pojedyncze psiaki wyprowadzały swych właścicieli. Wybrałam jedną z głównych ścieżek rowerowo-spacerowych. W oddali przykuł mnie dziwny widok wyłaniającego się z mgły pola rzepakowego, zasłanego białymi "czepkami". Zakwitło coś, czy ki diabeł pojawił się. Kiedy podeszłam bliżej moim oczom ukazały się najpiękniejsze koronki świata, utkane przez pracowite istoty - pająki. Nie mogłam oczu oderwać od tych widoków. A pomiędzy czerwieniły się główki maków. I tak sobie wędrowałam i podziwiałam. Kiedy już skierowałam się ku domowi, pokazało się więcej osób. A było to już po 7 godzinie. Słońce pięknie przyświecało, na szczęście nie prażyło, tak to lubię.


I nie tylko na rzepaku były koronki, trawy również udekorowane i nie tylko pajęczyną ale i kroplami rosy, wyglądało to bajecznie.

Wzdłuż ścieżki rozciągają się pola uprawne, ze zbożem, które aktualnie fajnie wyglądają. Udało mi się uchwycić dwie skrzydlate istotki.
Pliszka

Kopciuszek
Przeszłam ok. 8000 kroków i wróciłam szczęśliwa do domu, zasłużyłam na małą czarną.


25 komentarzy:

 1. Po takim spacerze kawa smakuje jeszcze lepiej niz zawsze...tez tak robię, a mglisty świat i o poranku jest cudowny i świetny do fotografowania. Przesliczne zdjęcia zrobiłaś, a pajęczyny bardzo mnie zastanowiły..na każdej roślince rzepaku jest pajęczynowy turban, ile to pająków tam musi być?
  pozdrawiam serdcznie

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale cudnie - aż poczułam chłód tego magicznego poranka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. nawet nie było tak zimno jak wyglądało, słońce robiło wszystko, żeby przedostać się.

   Usuń
 3. Dla podziwiania przyrody to właściwa pora i nie jest gorąco. Dzisiaj i u nas rosa ozdobiła rośliny. Ja szczególnie podziwiałam w parku olbrzymiego perukowca, który sprawiał wrażenie oszronionego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Krople rosy na pajęczynach tworzą niezwykłą biżuterię, a te maki w mgle wyglądają zjawiskowo. Bardzo udany spacer i niezwykłe zdjęcia. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dawno takiego zjawiska nie widziałam, tyle ilości pajęczyny w rosie zanurzonej.

   Usuń
 5. Mgła przydaje aury tajemniczości

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo malownicze widoki, mgła przydaje im uroku, a już kropelki na pajęczynie to jak małe klejnociki; też ostatnio podziwiałam to zjawisko, ale na zwykłym ogrodowym koprze, wyglądał jak strusie pióra:-) śliczne zdjęcia; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Dziękuję serdecznie, to są piękna zjawiska.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ale klimat 😃 Zdjęcia zwiastujace jesień a tu jeszcze lata nie było. Piękne i klimatyczne zdjęcia.
  Pozdrawiam serdecznie Krzysztof

  OdpowiedzUsuń
 9. Dziękuję za tak miłe orzeźwienie. Lubię chłód, nie lubię upałów. Zdjęcia przecudnej urody, jak zwykle u Ciebie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję ślicznie, staram się ale to natura jest przepiękna.

   Usuń
 10. Rankiem jest najlepsza pogoda do robienia zdjęć, ale tak wcześnie wstać - to byłby dla mnie nie lada wyczyn ! Podziwiam i oczu oderwać nie mogę od misternie uplecionych sieci pajęczych. To istne cuda !!! Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jakoś udaje mi się wstać tak rano, przynajmniej teraz kiedy słońce zagląda mi do okna, żal leżeć. I tak zmarnowane zostało tyle dni, poranków.

   Usuń
 11. Witaj Olu po letniej burzy
  U mnie od dawna nie było mgły i takich cudnych widoków.
  Uwielbiam zamglone pejzaże, a widok utkanych przez pająki koronek jest jednym z najpiękniejszych. Dziękuję za tą chwilę zachwytu.
  Pozdrawiam orzeźwiającym powiewem wiatru za oknem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie za tak miłe słowa. Ja również byłam jak nigdy zauroczona tymi widokami.

   Usuń
 12. Zdjęcia te to naprawdę zachwycają. Natura jest piękna. Gdybyś jednak chciała zrobić zdjęcia w jakimś studio to ja polecam studio fotograficzne Kraków to studio fotograficzne spełnia w pełni wymogi profesjonalnej fotografii. Sprawdź koniecznie na ofertę. Według mnie jest fajna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie. Ja amatorsko bawię się fotografią i to mi wystarcza. Pozdrawiam

   Usuń
 13. Olu, myślałam, że zostawiłam tutaj komentarz

  OdpowiedzUsuń
 14. Faktycznie bardzo ciekawie napisane. Czekam na więcej.

  OdpowiedzUsuń