niedziela, 12 maja 2019

29. Michałowice cz.2

Drugi dzień pleneru - ciąg dalszy penetracji okolic. Wielką tajemnicą był sam obiekt, w którym nocowaliśmy. Była to siedziba "Teatru Cinema", o którym można poczytać Tutaj  Atrakcją turystyczną Michałowic są dwa miejsca - "Kociołki" i "Złoty widok". Są to bardzo ciekawe miejsca. "Kociołki" to ciekawe zgrupowanie skałek z formami wietrzenia powierzchni skalnych. Przyjmujących kształt kolistej misy. Po obejrzeniu tego miejsca poszliśmy dalej przez las gdzie czekała nas kolejna atrakcja - "Złoty Widok" Tutaj też jest grupa skał na urwisku, skąd rozciąga się piękny widok na pasmo Karkonoszy i Izery. Widać Kotły Śnieżne z górującym przekaźnikiem po Szrenicę, a także Wysoki Kamień w Izerach.
A w tajemniczym pensjonacie czarowały liczne eksponaty z dawnych lat, tajemnicze rekwizyty, liczne prace artystyczne właścicieli i gości.
To był udany plener, powstało wiele ciekawych zdjęć. Mimo, że znam te tereny to i tym razem miałam wiele zadowolenia z tego pobytu. a teraz życzę Wam fajnego oglądania i czytania.


12 komentarzy:

 1. Bardzo inspirujące miejsce, świetne na plener :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam michałowickie kociołki i "Złoty Widok" :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawe te kociołki:)) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy te "kociołki" powstały z pomocą człowieka, wyrąbane w skale? ciekawe zjawisko; na przedostatniej fotografii wśród figurek zauważyłam tę największą pośrodku, człowiek z metalu ... przy którymś z wyjazdów do Szklarskiej trafiliśmy na wystawę tych postaci na placyku, obok naszej noclegowni; skały niezwykłe, fascynujące, piękne, porażające swoim ogromem, ależ masz Olu u siebie tyle atrakcji; pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kociołki - to twory jak najbardziej naturalne. Narzędziami są wiatr deszcz mróz czas.
   Tak u nas może nie ma wysokich gór ale jest mnóstwo ciekawych skał i grup skalnych.

   Usuń
 5. Są miejsca do których zawsze miło się wraca.

  OdpowiedzUsuń