niedziela, 17 września 2017

Pobyt nad polskim morzem cz.2

Dzisiaj ciąg dalszy spaceru po Kamieniu Pomorskim. Wprawdzie pogoda była raczej barowa niż spacerowa. Cieszyłam się z tego co miałam i tyle. Jednak wracajmy do spaceru. Po zwiedzeniu katedry i okolicznych budynków dotarłam do Mariny, gdzie przycumowane były piękne jachty, co jeden bardziej wypasiony. Ciekawostką było dla mnie kilka domków na wodzie, które można było wynająć całkiem fajna sprawa. Obok ciągnął się mostek, którym można było przejść wzdłuż zatoki Karpinka. Chciałyśmy trochę przeczekać dokuczliwe opady wpadłyśmy do kawiarni obok na kawę. Owszem była smakowita, ale i odpowiednio kosztowała, zresztą jak wszystko na wybrzeżu.


 

Wreszcie deszcz deszczem, ale przecież przyjechałam tutaj coś zobaczyć, toteż idziemy dalej. Trochę po omacku bo nie znałam tego miasta wcale. Wreszcie trafiamy do centrum, gdzie stoi okazały budynek Ratusza. Budowano go etapami od schyłku XIII do połowy XVI wieku. Należy do typu ratuszy podcieniowych, jednak najciekawszym elementem architektury są szczyty z bogatą dekoracją, zbliżoną do tych z pałacu biskupiego

 

 

Stoi tutaj też ciekawa kamieniczka, jedyna ryglowa  z XVIII wieku, dziś restauracja Pod Muzami. Tutaj


 Zachowane są fragmenty miejskich umocnień
 
 

I na tym kończy się nasza wędrówka po Kamieniu Pomorskim. Wiem, że to nie wszystkie ciekawe miejsca w tym mieście. Niestety było już za mokro, żeby dłużej spacerować., może kiedyś wrócę w te strony. Miłego spacerowania.

12 komentarzy:

 1. Niezwykłe miasteczko, uwielbiam takie klimatyczne miejsca.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepiękna fotorelacja - zdjęcia cudne!!!
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ileż smaczków uchwyciłaś - piękne zdjęcia, piękne miejsce. A ja myślałam, że te domki to takie zwieńczenie boi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje. Gdybym dłużej tam była, a przede wszystkim gdyby lepsza pogoda była, więcej miejsc zobaczyłabym.

   Usuń
 4. Super zdjęcia. Bardzo fajny post. Miło się spacerowało. Fajnie, że pogoda nie przeszkodziła w zwiedzaniu i tak to powinno być. Pozdrawiam serdecznie. :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje. Z tą pogodą to do końca nie tak fajnie było. Prawie cały czas jak nie padało to mżyło, krótkie chwile bez deszczu. Nie sprzyjało to dobrym zdjęciom.

   Usuń
 5. Podobają mi sie zdjęcia z wodą w tle, ze stateczkami i mewą oraz z mostkiem wzdłuż zatoki i domeczkiem na wodzie.Zwłaszcza ten domeczek ciekawy - jak dla lalek!:-)

  OdpowiedzUsuń