Wszystkie zamieszczone fotografie są wykonane przeze mnie. Wszelkie kopiowanie tylko za moją zgodą.
środa, 15 maja 2019
niedziela, 12 maja 2019
29. Michałowice cz.2
Drugi dzień pleneru - ciąg dalszy penetracji okolic. Wielką tajemnicą był sam obiekt, w którym nocowaliśmy. Była to siedziba "Teatru Cinema", o którym można poczytać Tutaj Atrakcją turystyczną Michałowic są dwa miejsca - "Kociołki" i "Złoty widok". Są to bardzo ciekawe miejsca. "Kociołki" to ciekawe zgrupowanie skałek z formami wietrzenia powierzchni skalnych. Przyjmujących kształt kolistej misy. Po obejrzeniu tego miejsca poszliśmy dalej przez las gdzie czekała nas kolejna atrakcja - "Złoty Widok" Tutaj też jest grupa skał na urwisku, skąd rozciąga się piękny widok na pasmo Karkonoszy i Izery. Widać Kotły Śnieżne z górującym przekaźnikiem po Szrenicę, a także Wysoki Kamień w Izerach.
A w tajemniczym pensjonacie czarowały liczne eksponaty z dawnych lat, tajemnicze rekwizyty, liczne prace artystyczne właścicieli i gości.
To był udany plener, powstało wiele ciekawych zdjęć. Mimo, że znam te tereny to i tym razem miałam wiele zadowolenia z tego pobytu. a teraz życzę Wam fajnego oglądania i czytania.
sobota, 11 maja 2019
28. Michałowice
Jak już pisałam, byłam na kilkudniowym plenerze w Michałowicach. W pierwszym dniu był wypad do Szklarskiej to już wiecie. Wieczorem jak przystało na plener fotograficzny była krótka prezentacja fotografii każdego uczestnika, czyli każdy przedstawił swoje krótkie portfolio. W drugim dniu ruszyliśmy w teren szukać obiektów godnych naszych obiektywów. Zanim wyruszyłam z grupą, wraz z koleżanką wyszłyśmy same skoro świt to jest po 5 na rekonesans, a właściwie na poszukiwanie wschodu słońca. Różnie z tym było. Jednak wypad do lasu o tak wczesnej godzinie był super. A co z tego wyszło zobaczcie sami. O to kilkanaście migawek fotograficznych z tego wypadu.
Był i wschód słońca i piękne zjawiska na niebie
Pięknie oświetlone młode listki. Dobrze jest tak wcześnie wstać i połączyć się z naturą wokół siebie. Z wielką radością wróciłyśmy do ośrodka na śniadanie i kontynuowanie kolejnego wypadu w plener.
piątek, 10 maja 2019
27. Szklarska Poręba
Po krótkiej przerwie jestem ponownie. Wiele działo się - majówka z pogodą w kratkę, raczej jesienną niż wiosenną. Kilku dniowy wyjazd na plener fotograficzny. Dzisiaj kilka migawek z wypadu do Szklarskiej Poręby, a dokładnie do "Leśnej Huty". Dzięki bogatym złożom kwarcu i drewna Szklarska Poręba od dawna znana była z hut szklarskich. Pierwsza huta powstała w XIV w. Obecnie pozostała tylko tradycja podtrzymywana przez mistrza H. Łubkowskiego i jego rodzinę. Jest to niewielkie miejsce gdzie na oczach turystów formowane są szkła barwione w masie. Hutnicy używają starych ręcznych narzędzi. Wykonywane są różne szkła od wazonów po drobne ozdoby. Wita nas piękna dziewczyna z kwiatem w ręku, oczywiście ze szkła.
Obok jest sklep gdzie można kupić przepiękne wyroby.
Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny.
Subskrybuj:
Posty (Atom)