sobota, 11 grudnia 2021

Komarno - Maciejowa - Dziwiszów

 Mamy jeszcze zimę, z czego niezmiernie ciesze się. Zdaję sobie sprawę, że tak może pisać osoba - bez obowiązkowego wychodzenia do pracy. Nie przeczę, nie każdemu może zima sprawiać przyjemność. Dobra mnie sprawia. Dzisiejszy spacer - a właściwie wędrówka przez pola i lasy zaśnieżonymi ścieżkami. Jest nas pięcioro, startujemy w Komarnie, a właściwie na granicy Komarno-Maciejowa. Po przejściu kilkuset metrów opuszczamy wieś i wchodzimy na leśną drogę. Jest pięknie, przebija się przez chmury słońce, wkoło jest trochę śniegu, a nawet więcej jak trochę. drzewa przystrojone w śnieżne czapy. jest cisza, aż szkoda zakłócić ją rozmowami. Opuszczamy leśne otoczenie i wchodzimy na drogę prowadzącą obok stawów hodowlanych. Część stawów ma spuszczoną wodę. jedną z grobli dochodzimy do miejsca piknikowego, obecnie w zimowym śnie. Idziemy dalej, przerwa na kawę w pobliskiej karczmie "Chatka niedźwiadka" to już jest Dziwiszów. Teraz przy kawie prowadzimy ożywioną rozmowę, jest bardzo wesoło. Po odpoczynku idziemy już w kierunku osiedla Zabobrze, gdzie konczymy wędrówkę. Póki co mamy do przejścia jeszcze sporą trasę. Najpierw leśnymi ścieżkami, by po chwili wejść na ścieżkę rowerową. Bardzo wygodna, ale ma zasadniczą wadę. Prowadzi wzdłuż głównej szosy dojazdowej do miasta jelenia Góra. Podczas budowy tej ścieżki, po obu stronach szosy wycięte zostały wszystkie rosnące drzewa i krzewy, a szkoda. to wszystko "dla dobra" pędzących kierowców. Wreszcie jestem na osiedlu, jeszcze chwila i mój blok. Jestem niezmiernie zadowolona przeszłam ponad 20000 kroków.

Owce "Wrzosówki"

Jelenia Góra czeka z prezentami.


25 komentarzy:

 1. Bardzo przyjemna i urozmaicona trasa. Zazdroszczę zimowych krajobrazów i słońca. Ładne zdjęcia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło spaceruje się w takim otoczeniu w dodatku w towarzystwie. U nas też przez piątkowy poranek było biało i zimowo. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spacer to dobre "lekarstwo" na małe smuteczki, na lepsze samopoczucie.

   Usuń
 3. Pięknie zima wygląda na twoich zdjęciach.
  Pozdrawiam:)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo zima potrafi być urokliwa, trzeba tylko pozytywnie spojrzeć.

   Usuń
 4. Cieszę się, że lubisz zimę, ja również uwielbiam spacery, kiedy śnieg skrzypi pod butami, a biel otoczenia sprawia, że świat wydaje się taki czysty i piękny. W dodatku otulone białym puchem krzewy i drzewa wyglądają zjawiskowo. Gratuluję dystansu. Jak widać, wcale nie trzeba jechać daleko, żeby móc cieszyć się pięknem otoczenia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak lubię. Masz dobre spojrzenie na uroki zimy. Widok ośnieżonych roślin wycisza, daje ukojenie.

   Usuń
 5. Jakie piękne krajobrazy, a zdjęcia mnie zachwyciły, oczywiście zimowa pora też, ale fotki są super.
  Poruszasz się po pięknych miejscach i potrafisz dostrzec ich urodę.
  Pozdrawiam.:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Każdy z nas może to piękno zauważyć. Wystarczy wyjść z domowych pieleszy zatrzymać się spojrzeć wokół siebie na pobliskie drzewo, na chmury na niebie, na gałązkę zmrożoną.

   Usuń
 6. Piękna zima, u nas nędzne resztki stopniały, może choć na święta się troszkę zabieli. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pomału przyzwyczajam się do takich kilku dniowych zim. Dzisiaj już gorzej to wygląda.

   Usuń
 7. Pokocham taką piękną, słoneczną zimę. Niesamowite i magiczne ZIMOWE ZDJĘCIA.
  Życzę Ci cudownego nowego tygodnia:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Tak, zima jeszcze trzyma - tylko słońca mało. A słońce tak przecież potrzebne do robienia zdjęć!Dobrze, że na Twoich fotografiach jest trochę tego słonka i błękitnego nieba!
  Fajne modelki z tych owiec wrzosówek. I cudna, kamienista mozaika w karczmie.I ten zlodowaciały łańcuch też łddnie wygląda.
  Pozdrawiam Cie serdecznie, Olu!:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i po zimie. Długo nie pobyła. Myślę, że jeszcze wróci.

   Usuń
 9. Jaka piękna zima. A do Maciejowej jak wiesz mam sentyment
  U nas szaro, buro i ponuro. Dlatego przesyłam słoneczny bukiet nagietków z moich stronek
  Pozdrawiam ciepło

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i po zimie, przynajmniej u podnóża gór. Teraz szaro buro i ponuro, dodatkowo smutne komunikaty każdego dnia. Ech trudny czas.

   Usuń
 10. Piękne, zimowe kadry. Mam nadzieję, że prawdziwa zima wróci niedługo i zostanie aż do wiosny. Spacery w otoczeniu bieli są szalenie przyjemne, oczywiście jeśli ktoś lubi i spacery, i śnieg. A w naszym przypadku lubimy obie. Świeży biały puch "chrupiący" pod butami, nad głową niebieskie niebo...w takim anturażu nawet mróz niestraszny. A wręcz potrzebny żeby ten cały zimowy raj został z nami jak najdłużej. Życzę Ci wielu takich spacerów.
  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. O tak, takiej zimy życzyłabym sobie. Bo jak dotąd tylko we wspomnieniach z dawnych lat była.

   Usuń
 11. Fajne te owce :) Zdjęcia natury w zimowej szacie jak zwykle piękne i pełne uroku. Pozdrawiam przedświątecznie :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, szkoda, że teraz jest znowu szaro i buro.

   Usuń
 12. Super łowiecki :) Na co dzień mamy piękny świat, a te piękne ujęcia pookazują, że warto widziec co jest obok nas :) Dziękuję i pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń