piątek, 23 kwietnia 2021

Osiedlowa wiosna

 Trudno mi jest jeszcze zdecydować się na prawdziwe wędrówki. Jednak nie chciałabym przeoczyć wiosny, tej najwcześniejszej, kiedy dopiero rośliny zaczynają nieśmiało wystawiać łebki. Kiedy patrzyłam przez okno wydawało mi się, że będzie fajny dzień. Słońce pięknie świeciło, no niestety kiedy wyszłam, prawda okazała się trochę inna, było chłodno i wiał całkiem chłodny wiatr. Jednak chęć sfotografowania tych pięknych zjawisk przyrodniczych okazał się silniejszy i chwilę pospacerowałam po najbliższej okolicy mojego osiedla. Nieraz już pisałam, że nawet na najbliższym trawniku można zauważyć ciekawostki. Życie każdego dnia uczy pokory i pokazuje, że nie potrzeba sięgać wzrokiem gdzieś poza najdalsze horyzonty.  Pobielało wokół bloków.

Puchaty mazurek siedział cierpliwie i czekał aż skończę sesję.


Wróbelki szalały wśród gałązekNawet szafirki wiedzą, że we dwoje raźniej


Kiedy już dość zmarzłam wróciłam do domu, wprawdzie krótki to spacer, ale nie tracę nadziei, że wkrótce  podzielę się z Wami moimi zdobyczami fotograficznymi z dalszych wędrówek.

Póki co bywajcie, a za kilka słów refleksji bardzo dziękuję.

21 komentarzy:

 1. BArwinki orzecudonej urody, jak ich dużo! Jasnota tez na zdjeciu wyglada bardzo atrakcyjnie, a czesto przechodzi się kolo niej obojetnie, rozkwilta Ci osiedlowa wiosna ąz mi sie chce przejsc po naszych Kabatach, wszystko dzieje sie tak szybko i mija, trzeba korzystać póki sie dzieje. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdjęcia czasami nie oddają tego piękna kiedy patrzy się na całość. Właściwie codziennie trzeba byłoby zaglądać tak szybko wszystko zmienia się.

   Usuń
 2. Obłoki, chmury różowego lub białego kwiecia, śliwy urodziwe jak panny młode w welonach:-) u nas dopiero dzikie zaczynają z lekka rozkwitać. Magnolie egzotyczne u nas, sama mam w ogrodzie, ale teraz chyba nie posadziłabym, bo urosła ponad miarę, kwiaty nietrwałe, a potem opadają płatki, i opadają, i przez całe lato nic; może jak ktoś ma kilka hektarów ogrodu, to jest ozdobą. Najbardziej lubię rośliny w naturze, najbardziej do mnie przemawiają. Zdjęcia profesjonalne; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Z przyjemnością czytam Twoje fachowe refleksje, no cóż ja blokowiec i dlatego cieszę oko każdym napotkanym kwieciem nie zastanawiam się nad jego rozwojem.

   Usuń
 3. O wróbelki! Kiedyś pisałam, że coraz ich mniej. Ale ostatnio u mnie też się pojawiły.
  Pozdrawiam słonecznie Olu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajnie, że wracają, to takie nasze swojskie ptaszki.

   Usuń
  2. Pozdrawiam Olu nadzieją na spokojną majówkę i kolejne wiosenne zdjęcia.

   Usuń
 4. Fajny wiosenny spacer, sporo kwiatów w różnych odmianach i kolorach z pewnością poprawią nastrój każdemu. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pewnie tak, ale brakuje mi dalszych wypadów, no cóż może kiedyś.

   Usuń
 5. Zdecydowanie już wiosenny klimat :) Oby tylko słoneczko w końcu wyjrzało

  OdpowiedzUsuń
 6. Całkiem kolorowe osiedle. U nas tylko nieliczne drzewa rozkwitły, pewnie było mniej słońca. Faktem jest że po mieście prawie nie chodzę, W sadach jeszcze pączki ale na polach zielono i tyle ptaków już przyleciało.

  OdpowiedzUsuń
 7. No jasne, że w najbliższej okolicy jest ciekawie a co najważniejsze, możemy zauważyć zmiany zachodzące z każdą kolejną porą roku. Z balkonu mam widok na drzewo i to po nim najbardziej widzę jak po zimie nadchodzi wiosna, po wiośnie lato, później jesień. Zwłaszcza teraz kiedy nie mamy możliwości ani sposobności wyjechać gdzieś daleko. Jak zawsze jestem zachwycona Twoimi zdjęciami, te z kwiatami są przepiękne. Naprawdę "wnikasz" w przyrodę dzięki czemu udaje Ci się dostrzec tak dużo. Pięknej niedzieli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Każdy dzień uczy mnie pokory i cieszenia się z tego co mam wokół siebie.

   Usuń
 8. Teraz tempo zmian w przyrodzie jest tak szybkie, że każdy dzień przynosi zmianę. Szkoda je przegapić, nawet kosztem lekkiego przemarznięcia, dlatego także codziennie wychodzę do lasu lub na łąki, albo choć na pola. Podobno dopiero maj przyniesie trochę ciepła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to prawda. Warto wyjść i zobaczyć tą przyrodę w rozwoju.

   Usuń
 9. Warto chwytać każdy wiosenny drobiazg.

  OdpowiedzUsuń
 10. Mimo krótkiego spaceru, Olu uchwyciłaś piękno budzącej się przyrody :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Być może już wkrótce udam się gdzieś dalej.

   Usuń