sobota, 1 grudnia 2018

80. Kiermasz - Łomnica

Zbliżają się święta. Zaczynają się w związku z tym pojawiać kiermasze. I właśnie na taki kiermasz wybrałyśmy się dzisiaj. Połączyłyśmy krótki spacer z przyjemnością podziwiania wielu ciekawych wyrobów prezentowanych na licznych stoiskach. Kiermasz odbywa się w zabudowaniach folwarcznych znajdujących się w obrębie pałacu w Łomnicy. Podjeżdżamy autobusem miejskim na obrzeża miasta. Dalej idziemy przez osadę Grabarów obok dawnego PGR-u, dzisiaj zdaje się również jest jakieś gospodarstwo. Kiedyś to był zapewne majętny folwark obecnie nic na to nie wskazuje patrząc na bramę wjazdową. Wchodzimy na polną drogę i idziemy przed siebie, w nocy lekko przyprószyło i fajnie wygląda ścieżka - czyściutka, bielutka. W pewnej chwili przeleciał nad nami jakiś duży ptak, usiadł na odległej gałęzi, próbowałam sfotografować, niestety jakość zdjęcia marna. Przypominał mi jastrzębia. Doszłyśmy do kolejnej miejscowości - Dąbrowica, idziemy opłotkami i po chwili jesteśmy już w Łomnicy gdzie odbywa się Kiermasz. Łazimy od stoiska do stoiska ciesząc oko widokami. Jest dużo dekoracji świątecznych, różniste bibeloty, jak również sporo smakołyków. Po pierwszym zaspokojeniu oczu widokami idziemy na kawę jak zwykle zresztą. Na kiermaszu sporo ludzi w dużej mierze są to wycieczki z Niemiec. No i dobrze, wystawcy będą mogli sprzedać swój towar, gdyż jak zauważyłam oprócz piękności przedmiotów to ceny były z lekka zaporowe dla mnie. Wiadomo prace wykonane ręcznie są pracochłonne i koszty są nie małe. Nie powiem sama też nabyłam parę drobiazgów. Będą miłym dodatkiem do prezentów świątecznych. Wreszcie czas na powrót do domu i to już odbyłyśmy autobusem miejskim. 


Dzięki za odwiedziny i zostawienie kilku słów komentarza, pozdrawiam.
13 komentarzy:

 1. Zaciekawiły mnie te osoby w dawnych strojach. Coś wiesz o tym?
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podejrzewam, że w ten sposób organizatorzy chcieli przybliżyć atmosferę świąt w czasach świetności pałacu. A może tylko urozmaicić Kiermasz. Nie znalazłam żadnej innej informacji

   Usuń
 2. Prawdziwe cudeńka tam były.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię te łomnickie kiermasze choć ceny rzeczywiście nie dla polskich odwiedzających, ale warto się tam wybrać dla samej atmosfery. Miałam zamiar też przyjechać, ale pochorowałyśmy się z Amelką. Może za tydzień się uda. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Życzę zdrówka. Myślę. że uda się Wam przyjechać w przyszły weekend. Chociaż Wrocław to ma Kiermasz!

   Usuń
 4. Mnie też zaciekawiły postaci w historycznych strojach. Ten Pan wyglądał jak August II Mocny.
  Chętnie bym odwiedziła ten kiermasz bo miejsce wyjątkowe ale niestety, zbyt daleko.
  Serdecznie pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niby kraj nie taki duży, ale jednak odległości nas dzielą. Pozdrawiam

   Usuń
 5. Fajnie przespacerować sie z Tobą wirtualnie po takim ciekawym kiermaszu, pooglądać świateczne dekoracje i kolorowe przedmioty.Ale mnie najbardziej na Twoich fotografiach rzeka sie spodobała,taka spokojna, stalowa, daleka od światecznego pośpiechu i ciżby ludzkiej.
  Pozdrawiam serdecznie!:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeka spokojna, z prozaicznego powodu bardzo mało wody. Dla nas nic dobrego, susza daje się we znaki i jesienno - zimową porą.

   Usuń
 6. Tyle macie różnych ciekawostek na Dolnym, w każdej miejscowości coś do zobaczenia.dwory, pałace, ciekawe budowle, szkoda tylko, że zniszczone; przestałam już kupować ozdoby świąteczne, bo nie mam gdzie trzymać:-) bazuję na starych; dobrze, że przedmioty znajdują nabywców, bo czasami wydaje się, że ludzie tylko chodzą i oglądają, a to tyle pracy; ciekawy trójnóg z kociołkiem na łańcuchach, a podstawa ognia to blacha, można przenosić; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak Dolny Śląsk jest ciekawym miejscem, cieszę się, że mogę tutaj mieszkać. Cały nasz kraj ma piękne zakątki jak chce się je widzieć. Mnie ciekawią Twoje strony bo ich nie znam.

   Usuń
 7. Lubię Łomnicę i kiermasze przedświąteczne,zawsze jakieś cudeńka można na nich wypatrzeć :)
  Piękne zdjęcia :)
  Pozdrawiam serdecznie Olu :)

  OdpowiedzUsuń