niedziela, 20 maja 2018

29. Wśród zieleni

Dzisiaj Święto, więc wybrałam się jak zwykle z aparatem  w zielony plener. Nie była to daleka wędrówka, nie o to chodziło. Póki wszystko kwitnie i zieleni się wszędzie można znaleźć coś godnego aparatu fotograficznego. Jak zwykle były ze mną koleżanki, te co zawsze równie chętne do spacerów. Ktoś może powiedzieć - jak Tobie chce się łazić po tych samych ścieżkach tyle razy. A no chce, mnie to nie nudzi. Przyroda tak dynamicznie zmienia się, że dla mnie nie ma tych samych zjawisk. Dzisiaj była piękna pogoda, aż chciało się spacerować. Wysoko w górach widać było jeszcze nieliczne płaty śniegu. Po drodze mijamy liczne grupy rowerzystów. Nie spieszymy się, jest czas na luźne rozmowy. Koleżanka wykorzystuje czas na zebranie pokrzywy, będzie czynić tajemne mikstury. Zastanawiamy się dlaczego mijane łąki są takie ubogie w zioła, kwiaty, dlaczego w wśród zbóż brakuje maków, chabrów, wszystko takie czyściutkie. Wiadomo rolnikom "chwasty" przeszkadzają, ale ile uroku takie pola miały. No dobrze dość tych rozważań - dochodzimy do parku zdrojowego w Cieplicach, a dalej do kawiarenki na tradycyjną kawę, tym razem jak to przy święcie było jeszcze smakowity kawałek ciasta niemal  domowego. Natknęłyśmy się na pokazy tańców w wykonaniu młodych grup tanecznych, ale nie zatrzymywałyśmy się, dla nas był czas powrotu do domu. To był kolejny udany dzień.
  


 


 10 komentarzy:

 1. Czy też masz wrażenie, że wszystko kwitnie na raz? Nie nadążam ziół zbierać. Ledwo przekwitły mniszki a tu już akacja, czarny bez, a nawet dzika róża. Tylko patrzeć lipy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, ten rok jest jakiś dziwny jeszcze maj, a już wszystko letnie kwitnie, tylko patrzeć jak astry zakwitną - zwiastuny jesieni.

   Usuń
 2. Piękna wiosna u Ciebie Olu :)
  Maj jest cudnym miesiącem,pełnym kwiatów i motyli.Pachnie wszelkim zielskiem,ach żeby tak legnąć w trawie....
  Pozdrawiam Olu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak chciałoby się legnąć - gdyby nie te przeklęte kleszcze co chodzenie odstraszają.

   Usuń
 3. Masz rację Olu, że można wciąz spacerować po tych samych ścieżkach a to sie człowiekowi nie nudzi, bo zawsze spostrzega cos nowego.A to kwiatek, a to drzewo, błysk wody w strumieniu, ciekawy kamień. Tylko trzeba umieć patrzeć. I fotografować, tak pięknie jak Ty to robisz!:-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Olgo, piękna wiosna zapomina się chociaż na moment o trudach dnia codziennego.

   Usuń
 4. Super fotki. Ogólnie jestem tego samego zdania,że przyroda się zmienia.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, ten maj jest inny. Wszystko kwitnie, a zatem przekwita znacznie szybciej. Zastanawiam się jaka będzie jesień?
  A wiosna na Dolnym Śląsku jest zawsze zachwycająca
  Pozdrawiam żółto-zielonym majem

  OdpowiedzUsuń