sobota, 19 sierpnia 2017

52. Jelenia Góra/Cieplice

Dzisiaj wybrałam się  na spacer po Cieplicach - dzielnicy Jeleniej Góry. Onegdaj samodzielne miasto uzdrowiskowe do 1976r. W dalszym ciągu przyjeżdżają do nas kuracjusze dla podreperowania zdrowia, turyści dla pięknych walorów widokowo przyrodniczych. Ja zdecydowałam się przespacerować po uliczkach raczej mniej uczęszczanych przez gości.

Jest to dawna część uzdrowiskowa znajduje się tutaj szereg ciekawych budynków, które zapewne dawniej były zamieszkane przez majętnych mieszkańców, lub stanowiły pensjonaty. Obecnie stanowią kamienice zamieszkane, lub nie, przez dzisiejszych mieszkańców. Budynki charakteryzowały się ciekawą architekturą, którą można zauważyć jeszcze i dzisiaj, chociaż ich stan jest opłakany. Jednak są i takie, które świadczą o przeprowadzonych remontach i odzyskały dawną świetność. Spacer zakończyłam w parku zwanym "parkiem Norweskim".10 komentarzy:

 1. Ciekawie tam. Ładne zdjęcia. Lubię takie spacery z aparatem.:) Miłej niedzieli.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękno na wyciągnięcie ręki.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładna, klimatyczna ulica.

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne miasto. Ten most kamienny jest szczególnie uroczy. Ciekawie się po takich mostach spaceruje...
  Bardzo fajne zdjęcia.

  Pozdrawiamy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda miasto piękne. Dziękuje za wizytę. Pozdrawiam

   Usuń
 5. Uwielbiam takie stare kamienice, mają niesamowity urok i klimat, zawsze zastanawiam się ile ludzkich historii w sobie kryją...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje za wizytę. To prawda każda stara kamienice ma duszę.

   Usuń