środa, 3 listopada 2021

Łomnica

 Kilka dni temu, korzystając z ładnej pogody, podjechałam do Łomnicy. Chciałam cieszyć oko kolorami pojawiającymi się w parku przy pałacowym. Szkoda tylko, że akurat dzisiaj skąpiło słońce. W okół pałacu spokój, nie widać żadnych turystów, a tak niedawno było tutaj gwarno. Mnie ten spokój odpowiadał. Bez pośpiechu przeszłam się licznymi dróżkami. Był czas na przemyślenia. Zajrzałam na teren "gospodarczy i do "starej Stajni" Przy stolikach raczej pusto, kilka osób. Nie ma się co dziwić środek tygodnia końcówka października.. W sumie takie jesienne klimaty.Chwilę pokręciłam się, zjadłam co nie co i nadszedł czas powrotu do domu.

I tak skończyła się moja kolejna jesienna wędrówka. Życzę pogodnych dni w zdrowiu i spokoju.

23 komentarze:

 1. Pięknie uchwyciłaś kolory jesieni Olu :)
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo urokliwe miejsce. Kocham jesień i kocham patrzeć na takie zdjęcia, dużo radości nimi mi podarowałaś. :) No ma Jesień w sobie coś, co mnie do niej przyciąga, magiczna to pora roku. Dziękuję za bardzo miły dla oczu i serca post. Pozdrawiam cieplutko, bądź zdrowa i pełna radości. <3 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Tak, tak kolorowa jesień chyba każdego zauroczy, daje wiele radości.

   Usuń
 3. Już nie raz pisałem, że mieszkasz w przepięknym miejscu. Jesień na Twoich zdjęciach jest zaczarowana. Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki. Staram się wyłowić te kolory i piękne walory jesieni w moim otoczeniu.

   Usuń
 4. I z jesienią pałacowi do twarzy 😉 pieknie tam co prawda cały rok, ale o tej porze naj, może tez i dlatego, że oprócz kolorów jest taka cisza? i mało ludzi, co tez lubię:) To zapytam, kiedy jesienny Wojanów i Karpniki 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Obawiam się, że w tym roku już nie zdążę odwiedzić jesiennych Karpnik czy Wojanowa.
   Silny wiatr zmiótł z gałęzi wszystkie niemal liście.

   Usuń
 5. Jesień niezmiennie zachwyca, dobrze że się nią cieszysz póki jeszcze można. Nie ustajesz w spacerach z aparatem i dzielisz się z nami pięknymi kadrami. Dziękuję.
  A ta restauracja jest bardzo klimatyczna, w sam raz na wypicie po spacerze gorącej i aromatycznej herbatki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Skromne są te moje spacery obecnie, tak się złożyło. Jednak jestem przekonana i w takie sytuacji można odkryć piękno naszych okolic. Każdy ma w pobliżu sporo pięknych miejsc.

   Usuń
  2. Też myślę, że każdy ma gdzieś niedaleko miejsca zamieszkania dużo fajnych miejsc ale nie każdy je dostrzega. I wiesz co? Nie potrzeba egzotyki aby było ładnie i miło, sekret tkwi w tym, żeby jak najlepiej wykorzystywać okazje, które mamy. Te do spacerów też. A Tobie wychodzi to doskonale.

   Usuń
 6. Jesień wśród parkowych alejek czaruje kolorami! Tegoroczna aura wyjątkowo sprzyjała spacerom -
  piękna, ciepła i słoneczna - złota jesień! Ślicznie uchwyciłaś ją na swych fotografiach :-))
  Ślę gorące pozdrowienia!
  Anita

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Anitko. Wprawdzie liście opadł już prawie, ale i tak jeszcze jak słońce świeci jest przyjemnie.

   Usuń
 7. Pięknie, spokojnie nad Bobrem. Zbliża się czas łomnickich jarmarków więc pewnie będzie gwarno i wesoło.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No Tak podczas jarmarków jest gwarno. Jednak pandemia i tutaj namieszała. Nie ma tej radości i swobody, jak było w poprzednich latach.

   Usuń
 8. Pałac jest piękny o każdej porze . A jesień dodaje mu swoistego uroku.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 9. O Pałacu w Łomnicy już wiele słyszałam i naczytałam się, było o nim w telewizji, dobrze że dostał się w ręce potomków właścicieli i został tak pięknie odrestaurowany. Pięknie wygląda w jesiennym otoczeniu, ostatnio wędrujesz po swoich okolicach a masz wiele wokół atrakcji, dobrze jest tak mieszkać, a skoro masz pasje fotografowania więc jest co na blogu oglądać. Szkoda,że już ta śliczna jesień nam uciekła. Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się śledzić wydarzenia w pałacu Łomnica. Podziwiam chęci i energię p. Elizabeth właścicielki, że tyle dzieje się tam. Fakt teraz trochę jakby w mniejszym wymiarze. Cóż pandemia daje się nam we znaki. A kolorowa jesień sprzyjała spacerom.

   Usuń
 10. Było lato gdy jakiś czas temu byłam w Łomnicy. Na Twoich jesiennych zdjęciach to miejsce wygląda zjawiskowo. Olu, uwielbiam Twoje zdjęcia. Zawsze są takie piękne i przykuwają wzrok.
  Serdecznie Cię pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się robić zdjęcia jak najlepiej, nie zawsze to udaje się. Chodzę raczej już w te same miejsca, to chociaż na zdjęciach staram się pokazać coś nowego lub ciekawego. A przyroda zwłaszcza, jest niepowtarzalna.

   Usuń