czwartek, 31 grudnia 2020

Ostatni dzień 2020 roku.

 Chciałam ten ostatni dzień Roku 2020 zakończyć gdzieś chociaż na małym spacerze. I tak zrobiłam, pogoda słoneczna należałoby cieszyć się. Jednak mnie w grudniu taka pogoda wcale nie cieszy. Słońce tak, ale ..... no własnie ale - chciałoby się odrobinę bieli tak jak nakazuje pora roku, wszak jest zima. Dobra- jest jak jest kończę rok na spacerze po obrzeżach mojego miasta. Znalazłam się w rejonie, który za dawnych lat był oddzielną wsią, teraz jest częścią mojej metropolii. Kręci się tutaj rzeka Bóbr, ostatnio małe prace były wykonywane przy remontach mostków, wykonanie ścieżek spacerowo-rowerowych. Fakt krajobrazowo to obecnie mało ciekawie przedstawia się przyroda. Trochę pokręciłam się i to ważne.
Doszłam do wniosku, że w tej sytuacji fotografia czarno biała lepiej prezentuje się.

1Jak i kiedy będę wędrować w przyszłym roku jeszcze nie wiem. Czas pokaże. W każdym razie pozwolę sobie tą drogą przekazać wszystkim odwiedzającym mojego bloga serdeczne życzenia NOWOROCZNE. Oby ten kolejny rok przyniósł Wam wyczekiwany spokój, dał zdrowie, Obyście spełniali swoje marzenia.
26 komentarzy:

 1. Przepiękne grudniowe krajobrazy.
  Oleńko! Niech każdy dzień Nowego Roku 2021 przyniesie zdrowie, spełnienie marzeń i pragnień.
  Szczęśliwego Nowego Roku!

  OdpowiedzUsuń
 2. Olu, skąd u Ciebie słońce? u nas cały dzień leje deszcz, który teraz zamienił się w śnieg, jest mokro, zimno i niemiło; ale my już przywitaliśmy Nowy Rok wg czasu w Bangkoku:-) jesteśmy wczesne śpiochy, nigdy nie czekamy na naszą północ:-) dobrze, że pogoda sprzyjała Ci i wyszłaś na spacer, te obostrzenia dobijają człowieka; wszystkiego dobrego w Nowym, pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Za życzenia dziękuję. A tak się składa, że u nas słońce albo huragan albo mgły.

   Usuń
 3. U mnie cały dzień mgła. Spacer nie był udany, już w południe petardy było słychać; żal mi było spłoszonych szczygłów. Życzę dobrego, szczęśliwego i zdrowego Nowego Roku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie. I u mnie bez potrzeby strzelają.

   Usuń
 4. Zazdroszczę zarówno pięknej pogody jak i spaceru. U nas cały dzień mglisty i ponury jak ten mijający rok. W Nowym Roku życzę zdrowia, optymizmu i samych dobrych dni :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas tak na przemian z pogodą tylko śniegu nie widać. Za życzenia dziękuję.

   Usuń
 5. i ja tez wybralem sie w ostatni dzien roku na spacer z aparatem :)

  Szczęśliwego Nowego Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widoki omalże wiosenne!Ale i tak ładne, warte sfotografowania. Czarno-białe fotografie najlepiej sie prezentują. Wyglądają na bardzo stare. I to jest ich urok.
  Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, Oleńko!Wielu pięknych fotografii:-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Olu. tak są takie kadry, że kolor czarno biały dodaje wyrazistości.

   Usuń
 7. W Nowym Roku życzę mnóstwa ciekawych wędrówek i pięknych zdjęć. Wszystkiego co najlepsze!

  OdpowiedzUsuń
 8. Miły spacer, lubię takie. Życzę, żeby Twoje marzenia spełniły się i byśmy wrócili do normalności, no i oczywiście zdrowia:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku, niech będzie szczęśliwy a przede wszystkim niech pozwoli nam wszystkim normalnie żyć.
  Też co roku marzę o prawdziwej zimie i niestety co roku coraz mniej wierzę, że takie zimy jeszcze wrócą. Magiczne śnieżne gwiazdki, biały puch spowijający świat ciszą, skrzypienie śniegu pod butami, sanki, bałwany i wojny na śnieżki - taką zimę pamiętam i za taką niezmiennie tęsknię.
  Jeszcze raz wszystkiego dobrego, zdrowia i wielu powodów do uśmiechu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie. Tak wszystko zmienia się. Coraz częściej mam wrażenie, że na gorsze. Cały czas jednak mam nadzieję, że ta degradacja zatrzyma się.

   Usuń
 10. Dziwna ta zima, u mnie kwitnie forsycja.
  Dobrego roku i wielu fotograficznych inspiracji :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Przepadam za czarno białą fotografią.
  Niech każdy dzień przyniesie Ci wiele chwil szczęścia Olu.

  OdpowiedzUsuń
 12. U nas słonka jak na lekarstwo, więc gdy tylko się pojawi, biorę sunię na długi spacer, by chwytać te upragnione promienie słońca. Dziś też pogoda sprzyjała, więc udało się nam rodzinnie przespacerować z Luną ok. 8 km.
  Życzę Ci Olu w Nowym Roku jak najwięcej zdrowia, pogody ducha, optymizmu, samych dobrych chwil i ludzi wokół. Wszystkiego, co najlepsze!
  Ciepło pozdrawiam!
  Anita

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję serdecznie Anito. Fajnie jest tak spacerować, a jeszcze mając u boku, no u nogi tak wspaniałą towarzyszkę jak Luna toż to sama radość.

   Usuń
 13. Witaj w Nowym Roku Olu
  Tak, czarno-biała fotografia ma swój urok
  Dzisiaj chciałabym tylko złożyć Ci życzenia
  Zdrowia, zdrowa i jeszcze uśmiechu przyjaciela niezasłoniętego maseczką
  A przede wszystkim kolejnych wędrówek, którymi będziesz się z nami dalej dzielić. Przecież nie wszyscy dostrzegają szczegóły, które Ty pokazujesz.
  Niech dobre Anioły nadal Ci towarzyszą 

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ismeno piękne życzenia. Cieszę się, że mogłam pokazać piękno naszej przyrody i nie tylko. Pozdrawiam i zdrówka Ci życzę w Nowym Roku.

   Usuń