czwartek, 15 czerwca 2017

38. Wędrówka do Pakoszowa

Wreszcie po krótkim przestoju w wędrowaniu wyszłam na kolejny spacer. Nie był to jakiś długi dystans, coś około 6,5km. Dzień piękny to i spacer udany. Dojeżdżam z koleżankami do miejsca skąd dalej będziemy szły pieszo. Idziemy polną drogą obok wału przeciwpowodziowego. Wkoło zielono, śpiew ptaków. 
 

Droga dalej prowadzi między stawami, widać, że pogoda dopisała i zauważamy sporo miłośników wędkowania. Zatrzymuję się robiąc sporo zdjęć otaczającej mnie przyrody.Zaczyna coraz bardziej przygrzewać, jednak nam idzie się przyjemnie. Droga prowadzi zacienionym szlakiem. I znowu łapię w obiektyw co ciekawsze obiekty. I tak powoli dochodzimy do pałacu w Pakoszowie. Nie jest to nowe miejsce dla mnie, bywam tutaj często gdyż jest niedaleko. Wchodzimy na teren przypałacowy. Na razie mijamy obiekt pałacu i idziemy na groble wokół stawów na tyłach pałacu. Niestety wody mało - susza. I tak jest pięknie.
 


 
 
 
 
 
 
 

Wokół pałacu rosną piękne róże. Zatrzymujemy się na kawę. Być w takim pięknym otoczeniu to cała przyjemność, chociaż .......na częste smakowanie kawy raczej mnie nie byłoby stać. Czas wracać do domu. 

Nagle przerażenie  - "komunijne prezenty małolatów", jedynie co, to zwolnili i nawet jednemu z nich udało się dzień dobry powiedzieć. 

I tą piękną pachnącą gałązką jaśminu kończę tę wędrówkę. Zapraszam. 


 

  

10 komentarzy:

 1. Piękne widoki i piękne miejsca Olu :)
  Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety, u nas na Orlim i wokół stawów w Sobieszowie pełno jest tej zarazy quadowej. Tereny mamy piękne a jak ryknie taki sprzęt to zwierzęta uciekają. Czy widziałaś w tym roku, na wałach, czarnego bociana?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety póki co, nie miałam okazji widzieć czarnego bociana, nawet łabędzie ze stawów pakoszowskich gdzieś zniknęły.

   Usuń
 3. Przepiękne zdjęcia z pięknej wędrówki. Tak mi zapachniało :) wakacjami...
  Pozdrownienia ślę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje, tak już więcej osób będzie wypoczywać. Wakacje to piękny czas.

   Usuń
 4. Oj tak, pogoda zachęcała do aktywności! Mam nadzieję, że ta susza już się kończy, bo zbliża się czas kurek. O dziwo w ten weekend żadne quady i motory nie zakłócały izerskiej sielanki, co nas mile zaskoczyło. Ceny kawy w pałacowych restauracjach zwalają z nóg. Za to od października na dobrą kawę zapraszam do Domku pod Orzechem 😄

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zaintrygowałaś mnie możliwością wypicia kawy w tajemniczym Domku pod Orzechem. Pozdrawiam

   Usuń