niedziela, 20 listopada 2016

W jesiennym parku

Korzystając z ładnej pogody wybrałam się na rekonesans do jeleniogórskich parków.W samym mieście odwiedziłam park na Wzgórzu Kościuszki. Przed kilku laty został zrewitalizowany. Jest świetnym miejscem na rodzinne spacery. Tego dnia mimo ładnej pogody, niewiele osób spacerowało. Cisza i spokój pozwalała na rozmyślania i podziwianie  kolorów jesieni. W powietrzu wirowały ostatnie liście mieniące się w słońcu.Kolejnym parkiem, do którego lubię zaglądać to jest Park Norweski w Cieplicach. Park Norweski jest jedną z atrakcji Cieplic. Park założony na początku XX wieku przez właściciela fabryki maszyn papierniczych Eugena Füllnera.

Szczególnie, że chciałam zobaczyć jak przebiegają prace remontowe w ciekawym architektonicznie budynku. Właściwie nazwa parku pochodzi od stylu tej budowli. Przez szereg lat było w nim muzeum, a pierwotnie restauracja i jest nadzieja, że pawilon po remoncie ponownie zostanie restauracją.

A na koniec przejście przez główny park dzielnicy uzdrowiskowej Cieplic - Park Zdrojowy. Niestety nie darzę go większym sentymentem. Mimo rewitalizacji według mnie nie prezentuje się fajnie.

  

13 komentarzy:

 1. Piękne zdjęcia. Cudowna jesień.

  OdpowiedzUsuń
 2. I znowu wróciła ciepła, złota, choć niemal bezlistna jesień. Pięknie wygladają na Twoich zdjęciach te omszałe drzewa i w ogóle szpaler starych drzew. Lubie też fotografie szczegółów, takich jak owoce dzikiej róży i głogu, miechunki, samotny kot. Bardzo udany spacer i śliczne fotografie.
  Pozdrawiam ciepło o świtaniu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Olu. Te spacery i robienie zdjęć to moja odskocznia od szarej rzeczywistości. A wśród przyrody jest tak pięknie, trzeba tylko chcieć to zauważyć.

   Usuń
 3. Jak zwykle wypatrzyłaś ciekawe kadry. A parki wyglądają interesująco.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każde wyjście z domu na łono przyrody pozwala dojrzeć jej uroki. Pozdrawiam

   Usuń
 4. Bogactwo jesieni zachwyca nawet późnym listopadem :) Piękne są Twoje okolice, aż przyjemnie spacerować choćby wirtualnie.

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, mieszkam w pięknych stronach. Pozdrawiam serdecznie Maniu.

   Usuń
 5. Rzeczywiście pusto w parkach, może za wcześnie wyruszyłaś na zwiedzanie:-) ten pawilon to prawie nowy budynek, tak go porządnie odnowili, niech służy ludziom, obojętnie z jakim przeznaczeniem, ładne otoczenie, tyle drzew; masz dobre oko fotografa; pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Mario. Być może, ja lubię wcześnie spacerować, a brak ludzi nie przeszkadza, a nawet ułatwia fotografowanie.

   Usuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń